Informacja o projekcie
Aktualności

Rozpoczynamy nabór do III edycji konkursu Pomosty Przyszłości!

„Pomosty Przyszłości” to trzecia edycja konkursu w województwie podlaskim promująca dobre wzorce odnośnie współpracy na linii biznes-nauka i odwrotnie.
Wydarzenie jest skierowane do podmiotów gospodarczych, przedsiębiorców, instytucji naukowych, naukowców oraz wszystkich osób zainteresowanych współpracą nauki z biznesem. Aby zgłosić się do Pomostów Przyszłości wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy od 21 października do 20 grudnia 2024r. i opisać swoją współpracę z nauką lub biznesem. Więcej informacji znajduje się na stronie.

Organizatorem jest Fundacja Technotalenty. Konkurs „Pomosty Przyszłości” edycja 2024 jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Regionalny projekt w zakresie budowy potencjału regionu PPO", którego liderem jest Województwo Podlaskie.

Zapraszamy do wzięcia udziału!
III Edycja

Konferencja prasowa Pomostów Przyszłości edycja 2024.

22 października 2024r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona rozpoczęciu naboru do III edycji Pomostów Przyszłości.
W konferencji prasowej wzięli udział:

• Pan Marek Malinowski - Wicemarszałek Województwa Podlaskiego
• Pani Emilia Malinowska - Dyrektor Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego
• Pan Adam Walicki - Prezes Fundacji Technotalenty
• Pani Bożena Datczuk – Wiceprezes Fundacji Technotalenty
• Pan Tomasz Stypułkowski - Wiceprezes Fundacji Technotalenty

Organizatorzy konkursu oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego podkreślali jak istotne jest wspieranie współpracy nauki i biznesu. Prezes Fundacji Technotalenty Adam Walicki zaznaczył, że współpraca jest wartością gospodarczą – "Jeśli mówimy o sukcesie i o zwiększeniu konkurencyjności województwa podlaskiego, musimy o to dbać. Jeśli możemy spojrzeć na przyszłość, to bez współpracy tej satysfakcjonującej nas przyszłości nie będzie".

Zachęcamy do przeczytania szerszej relacji z konferencji.

Organizatorem Pomostów Przyszłości jest Fundacja Technotalenty. Konkurs „Pomosty Przyszłości” edycja 2024 jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Regionalny projekt w zakresie budowy potencjału regionu PPO", którego liderem jest Województwo Podlaskie.

Więcej o konkursie znajduje się na stronie.
Konferencja

Inauguracja projektu „Regionalny projekt w zakresie budowy potencjału regionu PPO”

Z przyjemnością informujemy o nowym projekcie, którego Fundacja Technotalenty została partnerem. W dniu 28 maja 2024r. w Auli Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Regionalny projekt w zakresie budowy potencjału regionu PPO” (Proces Przedsiębiorczego Odkrywania) finansowanego w wysokości 15,5 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego.
Projekt ma na celu stymulację rozwoju gospodarczego regionu, dzięki różnym działaniom partnerów projektu oraz wzmocnienie współpracy między wszystkimi sektorami zaangażowanymi w rozwój gospodarki. Liderem Projektu jest Województwo Podlaskie, natomiast Partnerami są: - Fundacja Technotalenty - Partner ds. promocji współpracy nauka-biznes - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku - Lider Inteligentnej Specjalizacji – Sektor medyczny - Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe - Lider Inteligentnej Specjalizacji Ekoinnowacje - Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju - Lider Inteligentnej Specjalizacji Przemysł metalowo-maszynowy - Podlaski Fundusz Ekosystem Dolina Rolnicza 4.0 Spółka z o. o. - Lider Inteligentnej Specjalizacji Przemysł rolno-spożywczy Fundacja Technotalenty będzie odpowiedzialna za promocję współpracy na linii nauka-biznes poprzez realizację wydarzeń „Pomosty Przyszłości” oraz „Runda T”. O nadchodzących wydarzeniach będziemy informować na naszej stronie internetowej i profilu Facebook.

Artykuł na portalu podlaskie.eu:
https://podlaskie.eu/fundusze-eu/stawiamy-na-atuty-w-gospodarce-inauguracja-projektu-dotyczacego-budowy-potencjalu-regionu.html

Fot. Zbigniew Wasilewski UMB
Regionalny projekt w zakresie budowy potencjału
                                regionu PPO

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najszczersze życzenia: zdrowia, miłości, szczęścia i wszelkiej pomyślności.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych będzie dla Państwa momentem odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków, a Nowy Rok spełnił nadzieje z nim związane i udało się z sukcesem zrealizować wszystkie plany.
Życzenia śwąteczne

Zostali wybrani laureaci II edycji Pomostów Przyszłości!

12 grudnia 2023r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród II edycji Pomostów Przyszłości.
Organizatorem jest Fundacja Technotalenty a współorganizatorem Województwo Podlaskie. Kapituła konkursowa oceniła ponad 30 zgłoszeń konkursowych w 4 kategoriach: Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego, Pomost do nauki dla osoby, Pomost do biznesu dla instytucji naukowej oraz Pomost do biznesu dla osoby.

Podczas wieczornej Gali wykład pt. „Rewolucja technologiczna, czy kulturowa? Główni gracze: polityka, biznes, nauka” wygłosił gość specjalny - Marek Kłoczko, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Następnie odbył się panel ekspertów zatytułowany: „Bezpieczeństwo energetyczne jako rezultat współpracy nauki i biznesu”, w którym udział wzięli:
1. Magdalena Godlewska – Prezes Zarządu Biazet S.A.
2. Maciej Malski-Brodzicki - Ekspert ds. wsparcia innowacji, Bank Gospodarstwa Krajowego
3. Dr hab. inż. Maciej Zajkowski – Politechnika Białostocka
4. Dr Mariusz Dąbrowski – Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego
Panel poprowadził Tomasz Stypułkowski – Wiceprezes Fundacji Technotalenty, Prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej.

Głównym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursu II edycji Pomostów Przyszłości. Na początku została wręczona Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Podlaskiego „OPUS VIRIDIS – „dzieło zielone” Biebrzańskiemu Parku Narodowemu za projekt pt. "Renaturyzacja sieci hydrograficznej w Basenie Środkowym doliny Biebrzy". Marszałek Województwa Podlaskiego postanowił pokreślić ważność tematyki środowiskowej i potrzebę wspierania relacji nauka i biznesu w tym obszarze. Celem projektu jest poprawa warunków dla ochrony siedlisk kształtowanych przez wodę w Basenie Środkowym doliny Biebrzy poprzez kontrolowane gospodarowanie wodą i zasilanie nią tego obszaru.

Następnie zostały wręczone nagrody główne i wyróżnienia przyznane przez Kapitułę Pomostów Przyszłości.
Zwycięzcy Pomostów Przyszłości:

🏆Pomost do biznesu dla instytucji naukowej Klinika Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
- przykładem współpracy pomiędzy nauką a biznesem jest projekt Lyme Detect, który w 2020 rozpoczęło badanie kliniczne prowadzone przez firmę DiaSorin z Kliniką. Przy zachowaniu wszelkich rygorystycznych wymogów dotyczących standardów metodycznych, etycznych i naukowych udowodniło ono, że zastosowanie kombinacji pomiaru odpowiedzi humoralnej i komórkowej znacznie poprawia czułość diagnostyki boreliozy z Lyme.

🏆Pomost do biznesu dla osoby dr hab. inż. Marek Jałbrzykowski, prof. PB, Profesor Politechniki Białostockiej
– projekt dotyczył sposobu otrzymywania powłok drukarskich o podwyższonych właściwościach przeciwdrobnoustrojowych do opakowań tekturowych.

🏆Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego Przedsiębiorstwo TOOLCO Kazimierz Mitroszewski
- nagroda przyznana za projekty: kominek wentylacyjny AIR JET, który obecnie jest najbardziej wydajnym na rynku grawitacyjnym kominkiem wentylacyjnym oraz napinacz ręczny, który dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji gwarantującej wysoką szybkość pracy, wygodę użytkowania oraz możliwość pracy z taśmami opakowaniowymi o różnej szerokości znacząco wyróżnia się na tle napinaczy dotychczas dostępnych na rynku.

🏆Pomost do nauki dla osoby
Leszek Szulc - Dyrektor ds.Technicznych i Produkcji w SaMASZ sp. z o.o.
- zarządza i nadzoruje projekty w tym m.in.: Budowa Ośrodka Badawczo-Rozwojowego. Cele projektu: Stworzenie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego na potrzeby firmy SaMASZ oraz Członków Klastra Obróbki Metali (Kluczowego Klastra Krajowego). Wyróżnienia:

🏆Pomost do biznesu dla osoby
dr inż. Katarzyna Kalinowska-Wichrowska, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej
- bezodpadowa technologia produkcji innowacyjnych wyrobów z betonów na bazie energetycznych surowców odpadowych -mieszanki popiołowo żużlowej (MPŻ) oraz poprodukcyjnych odpadów betonowych w postaci kruszywa i zaprawy recyklingowej (ZREC).

🏆Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego EKTO Sp. z o.o.
- firma zrealizowała Projekt pt. Opracowanie i wdrożenie do produkcji innowacyjnego napowietrznego rozłącznika próżniowego w obudowie zamkniętej dedykowanego do inteligentnych sieci średniego napięcia" w ramach działania 4.1. „Badania naukowe i prace rozwojowe" Poddziałanie 4.1.4 „Projekty aplikacyjne" Programu operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

🏆Pomost do biznesu dla instytucji naukowej Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej - zgłaszany zespół prowadził nowatorskie badania dotyczące zastosowania promieniowania ultrafioletowego w paśmie C (UVC) do dezynfekcji / dekontaminacji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym! Dziękujemy Współorganizatorowi Województwu Podlaskiemu za wsparcie i ogromny wkład w realizację konkursu. Dziękujemy również naszym Patronom Honorowym i Medialnym, Kapitule oraz wszystkim, dzięki którym konkurs oraz Gala okazała się sukcesem.

Honorowy Patronat nad Pomostami Przyszłości objęli: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Suwałk, Łomżyńska Izba Przemysłowo-Handlowa, Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach, Podlaski Związek Pracodawców Patroni medialni Pomostów Przyszłości: TVP3 Białystok, BiałystokOnline.pl, Polskie Radio Białystok, BIA24.pl, Kurier Poranny - poranny.pl, Gazeta Współczesna

Więcej na stronie Pomostów Przyszłości: https://technotalenty.pl/pomosty2023/
Nowa data Gali

Zmiana daty Gali Pomostów Przyszłości!

Informujemy, że planowana uroczysta Gala Pomostów Przyszłości, która miała odbyć się 3 października 2023r. została przeniesiona na 12 grudnia 2023r. Gala odbędzie się na sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
Kapituła pod koniec sierpnia br. oceniła zgłoszenia we wszystkich 4 kategoriach i wyłoniła zwycięzców oraz wyróżnionych. Najlepsze podmioty gospodarcze, instytucje naukowe oraz osoby fizyczne współpracujące z biznesem lub nauką zostaną nagrodzone statuetkami 12 grudnia 2023r. na uroczystej Gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Skład Kapituły II edycji Pomostów Przyszłości:

- Mariusz Dąbrowski, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego
- Natalia Osica, Dyrektor zarządzająca w firmie "pro science"
- dr inż. Jakub Jasiczak, Prezes Zarządu, Spółka Celowa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Sp. z o.o.
- Michał Marciniak, Prezes Zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego ARH+ Sp. z o.o.
- Dr inż. Artur Ziółkowski, Wiceprezes ds. badań i rozwoju w firmie doradczej Design and Business Sp. z o.o.
- Sławomir Olejnik, Prezes Fundacji Polska Innowacyjna
- dr hab. Roman Wójcik, prof. SGGW Dyrektor Instytutu Nauk Leśnych SGGW w Warszawie

Organizatorem Pomostów Przyszłości jest Fundacja Technotalenty a współorganizatorem Województwo Podlaskie.

Więcej o konkursie na stronie: https://technotalenty.pl/pomosty2023/
Nowa data Gali

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń!

Otrzymując wiele zapytań o zbliżający się koniec terminu nadsyłania zgłoszeń, Fundacja Technotalenty wraz ze Współorganizatorem Województwem Podlaskim postanowiła przedłużyć czas na wysłanie zgłoszeń o dodatkowe 2 tygodnie!
"W związku z licznymi prośbami zespołów naukowych oraz przedsiębiorców planujących udział w konkursie „Pomosty Przyszłości” przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 14 lipca 2023r. Zaznaczamy, że jest to termin ostateczny.”- Tomasz Stypułkowski, wiceprezes Fundacji Technotalenty.

Aby zgłosić się do Pomostów Przyszłości wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie https://technotalenty.pl/pomosty2023/ do 14 lipca 2023r. i opisać swoją współpracę z nauką lub biznesem wybierając z poniższych kategorii:
  • Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego
  • Pomost do nauki dla osoby
  • Pomost do biznesu dla instytucji naukowej
  • Pomost do biznesu dla osoby

Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości środowisk naukowych i biznesowych odnośnie korzyści płynących z obopólnej współpracy oraz pokazanie najlepszych praktyk i przykładów projektów, które powstały wspólnie i niosą za sobą korzyści dla gospodarki i świata nauki.

Zapraszamy do udziału!
Laureaci

Konferencja prasowa II edycji Pomostów Przyszłości.

19 maja 2023r. o godzinie 10:00 w Urzędzie Marszałkowski Województwa Podlaskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona II edycji Pomostów Przyszłości.
Udział w konferencji wzięli:
  • Pan Artur Kosicki - Marszałek Województwa Podlaskiego
  • Pan Adam Walicki - Prezes Fundacji Technotalenty
  • Pan Tomasz Stypułkowski - Wiceprezes Fundacji Technotalenty
  • Pan Marcin Tomkiel – Wiceprezes Fundacji Technotalenty
  • Pan Marek Siergiej - Przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji prasowej.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: https://www.technotalenty.pl/pomosty2023/
Laureaci

Prezentujemy film promocyjny II edycji Pomostów Przyszłości.

„Pomosty Przyszłości” to druga edycja wydarzenia w województwie podlaskim promująca dobre wzorce odnośnie współpracy na linii biznes-nauka i odwrotnie.
Organizatorem jest Fundacja Technotalenty a współorganizatorem Województwo Podlaskie.

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://www.technotalenty.pl/pomosty2023/

Rozpoczęliśmy II edycję Pomostów Przyszłości!

Od 8 maja do 30 czerwca 2023r. przyjmujemy zgłoszenia do II edycji Pomostów Przyszłości.

Każda firma/instytucja naukowa związana z województwem podlaskim realizująca wspólne projekty z nauką/biznesem może zgłosić swój wspólny projekt i wziąć udział w konkursie.

Najlepsze instytucje naukowe, firmy oraz osoby indywidualne zostaną nagrodzone statuetkami Pomostów Przyszłości na uroczystej Gali w październiku. Organizatorem jest Fundacja Technotalenty, a współorganizatorem Województwo Podlaskie.

Zgłaszane projekty mogą być z dowolnej dziedziny. Istotne jest aby to był wynik pracy środowiska naukowego z biznesowym i odwrotnie. Do konkursu zgłosić można projekty zrealizowane lub w trakcie realizacji oraz nie starsze niż 3 lata od daty wysłania zgłoszenia.
Do wyboru są 4 kategorie:
💎 Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego - kategoria skierowana do firm związanych z województwem podlaskim.
💎 Pomost do nauki dla osoby - kategoria skierowana do osób zatrudnionych w firmach związanych z województwem podlaskim, odpowiedzialnych za realizację i wdrożenie projektu, np. prezesów firm, kierowników działów B+R, kierowników zespołów badawczych w firmie itp. Dopuszczalne jest zgłoszenie kierownika projektu wraz z zespołem.
💎 Pomost do biznesu dla instytucji naukowej - kategoria skierowana do uczelni, instytutów badawczych, wydziałów, katedr lub innych jednostek uczelni, centrów transferu technologii, spółek celowych itp.
💎 Pomost do biznesu dla osoby - kategoria skierowana do osób odpowiedzialnych za realizację i wdrożenie projektu do przedsiębiorstwa np. kierowników zespołów badawczych na uczelniach, samodzielnych naukowców, itp. Dopuszczalne jest zgłoszenie kierownika projektu wraz z zespołem.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://technotalenty.pl/pomosty2023/

Serdecznie zapraszamy!
Laureaci

Znamy laureatów Pomostów Przyszłości!

W dniu 12 grudnia 2022r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się Gala Pomostów Przyszłości.
Organizator Fundacja Technotalenty
Współorganizator Województwo Podlaskie
Partner Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Z przyjemnością prezentujemy laureatów i wyróżnionych w konkursie Pomosty Przyszłości:
  • W kategorii Pomost do biznesu dla instytucji naukowej - Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej
  • W kategorii Pomost do biznesu dla osoby - Zespół z Uniwersytet Medyczny w Białymstoku: Prof. dr hab. n. med. Barbara Mroczko, Dr n. med. Monika Gudowska-Sawczuk, Prof. dr hab. n. med. Alina Kułakowska, Dr hab. n. med. Jan Kochanowicz
  • W kategorii Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego - IMAGENE.ME
  • W kategorii Pomost do nauki dla osoby
    Wyróżnienie: Przemysław Szleter – Prezes Zarządu DAC.digital
    Wyróżnienie: Grzegorz Chocian - Prezes Zarządu EKOTON Sp. z o.o.
Podczas Gali odbyły się również przemówienia Mariusza Dąbrowskiego – Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Dariusza Budrowskiego - Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Natomiast uczestnicy panelu pt. „Nauka vs. Biznes – to sojusz na lata czy konflikt bez szans na rozejm?” dyskutowali nad współpracą nauki z biznesem i dzielili się swoimi doświadczeniami.

Uczestnikami panelu byli:

  • Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB - Rektor Politechniki Białostockiej
  • Prof. dr hab. Marcin Moniuszko - Prorektor ds. Nauki i Rozwoju, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Emilia Malinowska - Dyrektor Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
  • Marek Dźwigaj - Prezes Zarządu Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego
  • Marek Siergiej - Prezes Zarządu Promotech Sp. z o.o.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych owocnych współprac na linii nauka - biznes i odwrotnie!

Dziękujemy za wsparcie przy organizacji Pomostów Przyszłości naszemu Współorganizatorowi Województwu Podlaskiemu, Partnerowi Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Patronom Honorowym, Patronom Medialnym oraz wszystkim osobom, dzięki którym udało się nam zrealizować ten projekt!

Patroni Honorowi:

Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Marszałek Województwa Podlaskiego
Prezydent Miasta Białegostoku
Prezydent Miasta Łomża
Prezydent Miasta Suwałk
Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku
Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach
Łomżyńska Izba Przemysłowo-Handlowa
Podlaski Związek Pracodawców
Zrzeszenie Kupców Producentów i Usługodawców w Białymstoku

Patroni Medialni:

Wrota Podlasia
BiałystokOnline.pl
TVP3 Białystok
Forum Akademickie
Miejski portal informacyjny BIA24.pl
Polskie Radio Białystok
Strona Pomostów Przyszłości: https://technotalenty.pl/pomosty2022/
Laureaci

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości została Partnerem Pomostów Przyszłości!

Z przyjemnością informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości została Partnerem Pomostów Przyszłości. Cieszymy się, że PARP wspiera tak ważną inicjatywę promującą współpracę nauki z biznesem jaką są Pomosty Przyszłości.
Celem działania Agencji jest realizacja programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną i badawczą małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), rozwój regionalny, wzrost eksportu, rozwój zasobów ludzkich oraz wykorzystywanie nowych technologii w działalności gospodarczej.
PARP jest zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej. PARP bierze aktywny udział w tworzeniu i efektywnym wdrażaniu polityki państwa w zakresie przedsiębiorczości, innowacyjności i adaptacyjności kadr, dążąc do przekształcenia się w kluczową instytucję odpowiedzialną za tworzenie otoczenia wspierającego przedsiębiorców. Zgodnie z zasadą „Think Small First" - „MSP przede wszystkim" wszystkie działania Agencji są realizowane ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb sektora MSP.
Wyniki Pomostów Przyszłości poznamy już 12 grudnia 2022r. Podczas uroczystej Gali przewidziany jest także panel ekspercki oraz wystąpienie gościa specjalnego, przedstawiciela Partnera Pana Dariusza Budrowskiego Prezesa PARP.
Więcej o PARP dowiedzie się Państwo na stronie: https://www.parp.gov.pl/
Strona Pomostów Przyszłości: https://technotalenty.pl/pomosty2022/
PARP

Przedłużamy termin zgłoszeń w Pomostach Przyszłości!

W związku z licznymi zapytaniami ze strony uczestników postanowiliśmy przedłużyć termin zgłoszeń do 10 listopada 2022r.
Wierzymy, że dodatkowy czas będzie wystarczający na dopracowanie zgłoszeń.
Zaznaczamy również, że jest to termin ostateczny.
W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z naszym biurem:
e-mail: fundacja@technotalenty.pl, tel. +48 732 624 779.

Więcej o konkursie i formularz zgłoszeniowy do Pomostów Przyszłości znajdziecie Państwo na stronie: https://www.technotalenty.pl/pomosty2022/
Przedłużenie zapisów

Konferencja prasowa poświęcona konkursowi "Pomosty Przyszłości"

W dniu 19 września w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona konkursowi "Pomosty Przyszłości". Organizatorem jest Fundacja Technotalenty a współorganizatorem Województwo Podlaskie.

W konferencji udział wzięli:

  • Pan Artur Kosicki - Marszałek Województwa Podlaskiego
  • Pan Adam Walicki - Prezes Fundacji Technotalenty
  • Pan Marcin Tomkiel – Wiceprezes Fundacji Technotalenty
  • Pan Tomasz Stypułkowski - Wiceprezes Fundacji Technotalenty, Prezes Instytutu Innowacji i Technologii PB Sp. z o.o.
  • Pan Marek Siergiej - Przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty, Prezes Promotech Sp. z o.o.

Od tego dnia przedsiębiorcy i naukowcy mogą zgłosić swoje firmy, instytucje naukowe i opisać w jaki sposób współpracują z nauką czy biznesem. Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości środowisk naukowych i biznesowych odnośnie korzyści płynących z obopólnej współpracy oraz pokazanie najlepszych praktyk i przykładów projektów, które powstały wspólnie i niosą za sobą korzyści dla gospodarki i świata nauki. Zgłoszenia do konkursu będą zbierane od 19 września do 31 października 2022.

Konferencja była także okazją do premiery filmu promocyjnego "Pomostów Przyszłości".

Zachęcamy do obejrzenia relacji z konferencji prasowej, którą znajduje się pod linkiem.

Więcej o konkursie i formularz zgłoszeniowy do Pomostów Przyszłości znajdziecie Państwo na stronie: https://www.technotalenty.pl/pomosty2022/

Początek zapisów

Rozpoczynamy nabór do Pomostów Przyszłości!

Fundacja Technotalenty i Województwo Podlaskie zaprasza do udziału w Pomostach Przyszłości. Jest to pierwsze wydarzenie w województwie podlaskim promujące dobre wzorce odnośnie współpracy na linii biznes-nauka i odwrotnie.
Przedsiębiorcy i naukowcy będą mogli zgłosić swoje firmy, instytucje naukowe i opisać w jaki sposób współpracują z nauką czy biznesem. Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości środowisk naukowych i biznesowych odnośnie korzyści płynących z obopólnej współpracy oraz pokazanie najlepszych praktyk i przykładów projektów, które powstały wspólnie i niosą za sobą korzyści dla gospodarki i świata nauki.

Organizator: Fundacja Technotalenty
Współorganizator: Województwo Podlaskie
Patroni Honorowi: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomża, Prezydent Miasta Suwałk, Izba Przemysłowo - Handlowa w Białymstoku, Łomżyńska Izba Przemysłowo-Handlowa, Podlaski Związek Pracodawców Patroni Medialni: BialystokOnline, Miejski portal informacyjny Bia24, Polskie Radio Białystok, Wrota Podlasia

Więcej o Pomostach Przyszłości znajdziecie na stronie https://technotalenty.pl/pomosty2022/.

Serdecznie zapraszamy!
Początek zapisów

Zapowiedź szkolenia skierowane do Partnerów Fundacji Technotalenty!

Czy mieliście Państwo kiedyś problem z kreatywnym, ale trudnym pracownikiem? Jak sobie z nim radzić, ale też i zrozumieć?. Fundacja Technotalenty starając się wychodzić naprzeciw nowym wyzwaniom w świecie pracodawców związanym z zatrudnianiem talentów w firmach przygotowała bezpłatne szkolenie.
Jest ono zatytułowane "Zasady zarządzania innowacyjnymi i kreatywnymi, lecz trudnymi pracownikami". O tym jak to skutecznie robić mówi nasza ekspertka - Dorota Kabat. Przedstawiamy Państwu krótką zapowiedź szkolenia. Pełny dostęp do filmu otrzymują firmy partnerskie Fundacji Technotalenty. O prelegentce: Dorota Kabat - z wykształcenia jest pedagogiem i psychologiem. Posiada 18 lat doświadczenia jako coach. Karierę biznesową rozpoczynała w sprzedaży. Zajmowała stanowiska menedżerskie od średniej po wyższą kadrę menedżerską w korporacjach polskich i globalnych. Zespoły, którymi kierowała uzyskiwały najwyższe wyniki sprzedaży i nagrody związane z wysokimi wynikami. Kierując zespołami zastanawiała się, co można zrobić, aby ludzie pracowali efektywniej i aby identyfikowali się z firmą i z jej z celami. Wówczas zaczęła kierować się mottem, że: „Nie można zmusić ziarna do rozwoju i kiełkowania, można jedynie stworzyć warunki zezwalające na to, aby ziarno rozwinęło wszystkie tkwiące w nim możliwości.” Współpracowała z sektorami: ubezpieczeniowym, finansowanym, kosmetycznym, motoryzacyjnym, sprzedażowym B&C oraz B&B. Prywatnie fascynuje się tematem personal brandingu i aktywnie działa w stowarzyszeniu Personal Branding Polska popularyzując temat świadomego kierowania własnym rozwojem, wizerunkiem oraz karierą zawodową.
Zapowiedź szkolenia

Wesołych Świąt!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo zdrowia, spokoju, radości i wytrwałości w przezwyciężeniu wszelkich trudności. Niech ten czas będzie dla Państwa radosną chwilą odpoczynku spędzoną w gronie rodziny i przyjaciół.
Wesołych Świąt!

Wybory Zarządu i Rady Fundacji Technotalenty

Z przyjemnością informujemy, że 9 lutego 2022r. został powołany nowy Zarząd oraz Rada Fundacji Technotalenty. Przedstawiamy aktualny skład Zarządu Fundacji Technotalenty:
  • Adam Walicki - Prezes Zarządu Fundacji Technotalenty, IBiA Vivade
  • Marcin Tomkiel - Wiceprezes Zarządu Fundacji Technotalenty, Rzecznik Prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
  • Tomasz Stypułkowski - Wiceprezes Zarządu Fundacji Technotalenty, Prezes Zarządu Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Sp. z o.o.
W nowej kadencji do zarządu jako Wiceprezes dołączył Marcin Tomkiel, rzecznik prasowy Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i Redaktor Naczelny magazynu „Medyk Białostocki”.
Marcin Tomkiel ma 20 letnie doświadczenie dziennikarskie (Polskie Radio Białystok i TVP3 Białystok). Był dziennikarzem ekonomicznym, publicystą i reportażystą. Przez 6 lat kierował grupą kreatywnych, utalentowanych ludzi w Redakcji Aktualności (Newsroom).
Obecnie wspiera słynącą z innowacji w medycynie, jedną z najlepszych polskich uczelni - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Jest rzecznikiem prasowym UMB i redaktorem naczelnym "Medyka Białostockiego". Wspólnie z doświadczonym zespołem zajmuję się promocją i marketingiem Uczelni. Łączy potencjały naukowców i przedsiębiorców.
Oprócz magisterskich studiów uniwersyteckich na UwB, (historia) ukończył także podyplomowe studia menedżerskie na Wydz. Ekonomii i Zarządzania, oraz Bankowość i Politykę Pieniężną w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN w Warszawie. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy moderatora konferencji naukowych i biznesowych. Znajomość mediów elektronicznych i społecznościowych, wystąpienia publiczne, komunikacja to dziedziny z których przekazuje swoją wiedzę jako wykładowca PR na studiach menedżerskich i doktoranckich.
Oprócz mediów Marcin Tomkiel interesuje się nowoczesną medycyną, gospodarką i historią militarnych strategii (jest autorem kilku książek: m.in. "Zaufany sztabowiec Piłsudskiego", "Wojna mocarstw. Podlasie 1914-15").
W realiach błyskawicznie rozwijającego się świata, gospodarki 4.0 i ekspansji mediów społecznościowych jedyną pewną w życiu (oprócz śmierci i podatków) wydają się zmiany. Dlatego w życiu wybrzmiewają mu słowa Eleanor Roosevelt "Great Minds Discuss Ideas. Average Minds Discuss Events. Small Minds Discuss People."

Profil zawodowy Marcina Tomkiela:
https://www.linkedin.com/in/marcin-tomkiel-55a1b114a/

Przedstawiamy również radę Fundacji Technotalenty w następującym składzie:
  • Marek Siergiej - Przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty, Prezes Zarządu Promotech Sp. z o.o.
  • Jolanta Koszelew - Członek Rady Fundacji Technotalenty, Prezes Zarządu Uplogic Sp. z o.o.
  • Krzysztof Żelazowski - Członek Rady Fundacji Technotalenty, Prezes Zarządu CFT Polska
  • Bogusław Łącki - Członek Rady Fundacji Technotalenty, Prezes Zarządu APS SA
Fot. Fundacja Technotalenty
Wybory Zarządu i Rady Fundacji Technotalenty

Najlepsze projekty Rundy T nagrodzone!

W dniu 28 października 2021r. o 16:00 w Auli Dużej Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbyła się Gala Rundy T, na której zostały wręczone nagrody najlepszym projektom wg funduszy inwestycyjnych biorących udział w Finale 12 października w 4 kategoriach: Science, Open, Concept i Pandemic.
Organizatorem jest Fundacja Technotalenty. Współorganizator Województwo Podlaskie. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Wydarzenie poprowadził Marcin Tomkiel, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Punktem specjalnym programu był wykład "Innowacje mamy w naturze" Pani dr Ewy Zapora z Politechniki Białostockiej. Krótkie wystąpienia wygłosili również władze Fundacji Technotalenty oraz Pan Mariusz Dąbrowski Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. „Runda T okazała się przedsięwzięciem, którego ewidentnie brakowało w regionie, a to motywuje nie tylko nas, ale też wszystkich uczestników, współorganizatorów, fundusze inwestycyjne do tego aby pojawiły się kolejne edycje i były zorganizowane na jeszcze większą skale” - Tomasz Stypułkowski Prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Sp. z o.o., Wiceprezes Fundacji Technotalenty.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom za udział i życzymy dalszych sukcesów! Pełna lista nagrodzonych znajduje się za stronie Rundy T: https://technotalenty.pl/rundat2020/
Zwycięzcy Rundy T

Finaliści zaprezentowali swoje pomysły!

W dniu 12 października 2021r. w Auli Dużej Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbył się Finał Rundy T, inicjatywy umożliwiającej spotkanie przedsiębiorców, startupów, naukowców, studentów i innych twórców z inwestorami z całego kraju.
Projekt Runda T adresowany jest do osób z województwa podlaskiego lub warmińsko-mazurskiego, zainteresowanych rozwojem swoich projektów na różnych etapach rozwoju, które wymagają wsparcia kapitałowego. Organizatorem jest Fundacja Technotalenty. Współorganizator Województwo Podlaskie. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Wydarzenie poprowadził Marcin Tomkiel, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Na finale zaprezentowało się 19 projektów w 4 różnych kategoriach: Open, Science, Pandemic i Concept. Finaliści mieli 3 minuty na prezentację swojego projektu a kapituły 3 minuty na zadanie pytań. Kapituły składały się z przedstawicieli funduszy inwestycyjnych: VC Link Sp. z o.o., LT Capital, Spinaker Alfa Sp. z o.o., Infini ASI Sp. z o.o., Invento Capital, Open Innovation by YouNick Mint, Czysta3.vc Sp. z o.o., Bitspiration Booster, ABAN Fund Sp. z o.o., InnTeo, Assay Group, Icos Capital Management BV, Fundusz Wschodni, AgriTech Hub ASI Sp. z o.o.. Członkowie kapituł wzięli udział w finale stacjonarnie oraz online. Na podstawie prezentacji oraz odpowiedzi na pytania, fundusze wybrały najlepsze projekty w każdej kategorii, które zostaną ogłoszone na uroczystym podsumowaniu Rudy T w dniu 28 października w Auli Dużej na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Po oficjalnej części finałowej odbyła się sesja networkingowa, na której przedstawiciele Funduszy inwestycyjnych oraz autorzy projektów mogli dłużej porozmawiać o zaprezentowanych projektach. Mnogość pytań świadczył o dużym zainteresowaniu inwestorów projektami.

Finał Rundy T

Finał Rundy T

Finał Rundy T



Więcej zdjęć z finału znajduje się na naszym fanpageu:
https://www.facebook.com/fundacjaTechnotalenty
Finał Rundy T

Finał Rundy T już 12 października!

Serdecznie zapraszamy na Finał Rundy T, wydarzenia umożliwiającego pozyskanie inwestora na pomysł biznesowy!
Podczas eventu zostanie zaprezentowanych 40 projektów przed inwestorami z ponad 10 funduszy inwestycyjnych z całej Polski! Finał odbędzie się 12 października 2021 roku w Auli Dużej Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku przy ul. Ciepłej 40.

Agenda finału:

12:00-12:20 - rozpoczęcie Finału
12:20-13:00 - Finał w kategorii Science
13:15-13:55 - Finał w kategorii Open
14:10-14:50 - Finał w kategorii Pandemic
15:05-15:45 - Finał w kategorii Concept
15:45-17:00 - zakończenie finału i sesja networkingowa


Lista projektów finałowych oraz funduszy inwestycyjnych znajduje się na stronie Rundy T: https://technotalenty.pl/rundat2020/

Organizatorem Rundy T jest Fundacja Technotalenty
Współorganizator Województwo Podlaskie
Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Finał Rundy T

Spotkanie Komitetu Organizacyjnego Rundy T

27 sierpnia 2021r. w siedzibie firmy Promotech przy ul. Elewatorskiej 23 odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego Rundy T, na którym zostały omówione dotychczasowe działania w ramach Rundy T oraz plan na kolejne etapy.
To dzięki tym ludziom autorzy projektów mogą przedstawić swoje pomysły przed przedstawicielami funduszy inwestycyjnych z całej Polski.
W spotkaniu uczestniczyli:
- Mariusz Dąbrowski, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, przedstawiciel Współorganizatora Województwa Podlaskiego,
- Marcin Popławski, Inspektor w Biurze Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego,
- Piotr Draus, Dyrektor Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku,
- Adam Walicki, Prezes Fundacji Technotalenty,
- Tomasz Stypułkowski, Wiceprezes Fundacji Technotalenty,
- Marek Siergiej, Przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty
- Paweł Zdanowicz, Księgowy Fundacji Technotalenty.

Organizatorem Rundy T jest Fundacja Technotalenty
Współorganizator Województwo Podlaskie
Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Link do strony Rundy T: https://www.technotalenty.pl/rundat2020/
Spotkanie

Wyniki obrad kapituł wewnętrznych Rundy T!

Z przyjemnością informujemy, że już są wyniki obrad Kapituł wewnętrznych w kategoriach Science, Open, Pandemic i Concept wydarzenia Runda T.
Członkowie kapituł mieli bardzo trudne zadanie wyłonienia 5 projektów finałowych oraz 5 projektów rezerwowych. Informujemy, że lista projektów finałowych w poszczególnych kategoriach jest ułożona alfabetycznie. Natomiast lista projektów rezerwowych jest ułożona wg kolejności wejścia do finału w przypadku rezygnacji któregoś z projektów finałowych. Autorzy projektów finałowych oraz rezerwowych zostaną zaproszeni na cykl bezpłatnych szkoleń. Następnie na Finale autorzy projektów finałowych zaprezentują swoje projekty przed funduszami inwestycyjnymi w formie elevator pitch. Będą mieli 3 minuty na zaprezentowanie swojego projektu a fundusze otrzymają 3 minuty na zadawanie pytań. Ostatnim etapem będzie uroczysta Gala, na której zostaną ogłoszone najlepsze projekty wg funduszy inwestycyjnych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom oraz autorom wyróżnionych projektów na liście rezerwowej. Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz fanpagea na portalu facebook.
Wkrótce podamy termin Finału i Gali podsumowującej Rundę T!

Organizatorem Rundy T jest Fundacja Technotalenty, współorganizatorem Województwo Podlaskie. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Wyniki

Rozpoczęliśmy obrady kapituł w Rundzie T!

21 lipca 2021r. odbyły się obrady kapituły w Rundzie T w kategorii Open. Przewodniczącym kapituły był Pan Mariusz Dąbrowski, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Województwo Podlaskie jest współorganizatorem Rundy T. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Podczas obrad członkowie kapituły wyłaniali listę projektów finałowych oraz rezerwowych. Finaliści jak i rezerwowi będą mieli możliwość skorzystania z profesjonalnych szkoleń. Ostatnim etapem będą prezentacje finałowe przed funduszami inwestycyjnymi z całej Polski.

Członkowie kapituły Open:
  • Mariusz Dąbrowski, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
  • Piotr Zieliński, Dziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
  • Marek Dźwigaj, Prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego
  • Anna Daszuta – Zalewska, Dyrektor Białostockiego Parku
  • Naukowo-Technologicznego
  • Agnieszka Pietrowicz, Dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku
  • Andrzej Kiełczewski, Prezes Parku Przemysłowego Łomża Sp. z o.o.

Po zakończeniu obrad we wszystkich kategoriach na fanpageu Fundacji Technotalenty oraz stronie internetowej Rundy T pod koniec lipca zostaną opublikowane wyniki obrad, czyli lista projektów finałowych oraz projektów rezerwowych.
UwB

Ostateczne przedłużenie terminu zgłoszeń do Rundy T!

W związku z licznymi prośbami postanowiliśmy przedłużyć termin nadsyłania zgłoszeń w Rundzie T do 30 czerwca. Informujemy również, że ten termin jest ostateczny!
Inicjatywa Runda T umożliwia spotkanie przedsiębiorców, startupów, naukowców, studentów, uczniów i innych twórców z inwestorami z całej Polski. Projekty można zgłaszać do 30 czerwca 2021r. poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie Rundy T w 4 kategoriach: Pancemic, Science, Concept i Open. Organizatorem jest Fundacja Technotalenty. Współorganizatorem jest Województwo Podlaskie. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Więcej o Rundzie T i formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na stronie https://technotalenty.pl/rundat2020/.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń a w razie pytań odnośnie Rundy T i formularza zgłoszeniowego zachęcamy do kontaktu z naszym biurem: e-mail: fundacja@technotalenty.pl, tel. kom. 732 624 779.
UwB

Uniwersytet w Białymstoku Patronem Honorowym Rundy T

Z przyjemnością informujemy, że Rektor Uniwersytetu w Białymstoku objął Honorowy Patronat nad Rundą T.
Uniwersytet w Białymstoku jest Partnerem Fundacji Technotalenty oraz największą uczelnią w północno-wschodniej Polsce, zarówno pod względem liczby pracowników i studentów, jak i oferowanych kierunków oraz form nauczania. Jest regionalnym liderem w pozyskiwaniu grantów z Narodowego Centrum Nauki. Pracownicy UwB uzyskują patenty, które mają znaczenie w międzynarodowej skali, współpracują z renomowanymi ośrodkami naukowymi w kraju i na świecie, uczestniczą w projektach o światowym zasięgu. Więcej o UwB: https://www.uwb.edu.pl/

Zapraszamy wszystkich studentów, pracowników, doktorantów i naukowców do udziału w wydarzeniu. Czas na zgłoszenia jest do 20 czerwca! Współorganizatorem Rundy T jest Województwo Podlaskie. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Więcej o Rundzie T oraz formularz zgłoszeniowy: https://technotalenty.pl/rundat2020/
UwB

Wywiad z Panem Arturem Kosickim Marszałkiem Województwa Podlaskiego

Dlaczego Województwo Podlaskie jest współorganizatorem Rundy T i jak Województwo wspiera twórców innowacyjnych projektów?
W krótkim wywiadzie odpowie na te pytania Pan Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.
Zapraszamy również do zgłaszania swoich projektów. Na zgłoszenia czekamy do 20 czerwca 2021r.
Formularz zgłoszeniowy i regulamin Rundy T: http://technotalenty.pl/rundat2020/

Więcej o Województwie Podlaskim: https://www.wrotapodlasia.pl/, https://investinpodlaskie.pl/

Fanpage Województwa Podlaskiego: https://www.facebook.com/wojpodlaskie

Autor filmu: Województwo Podlaskie
Wywiad z Marszałkiem Województwa Podlaskiego

Konferencja prasowa wydarzenia Runda T

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z konferencji prasowej Rundy T, która odbyła się zdalnie 18 maja 2021r.
Runda T to formuła działań umożliwiających pozyskanie środków finansowych na komercjalizację innowacyjnych projektów, które powstają w województwie podlaskim i województwie warmińsko – mazurskim. Uczestnicy przedsięwzięcia Runda T mają możliwość pozyskania inwestora do realizacji własnego projektu oraz uczestnictwa w specjalistycznych szkoleniach biznesowych. Współorganizatorem Rundy T jest Województwo Podlaskie. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Udział w konferencji wzięli:
  • Pan Artur Kosicki - Marszałek Województwa Podlaskiego
  • Pan Piotr Draus - Dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Białymstoku
  • Pan Maciej Wieloch - Prezes Funduszu Inwestycyjnego Infini ASI Sp. z o.o.
  • Pan Marek Siergiej - Przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty
  • Pan Adam Walicki - Prezes Fundacji Technotalenty
  • Pan Tomasz Stypułkowski - Wiceprezes Fundacji Technotalenty

Konferencję poprowadził Pan Marcin Tomkiel – rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Więcej informacji o Rundzie T znajduje się na stronie internetowej http://technotalenty.pl/rundat2020/.
Konferencja prasowa wydarzenia Runda T

Prezes TOBO Datczuk Spółka Jawna o Rundzie T

Jak firma TOBO - producent mebli wspiera utalentowane osoby oraz dlaczego warto zgłosić się do Rundy T? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem Pani Bożena Datczuk, Prezes firmy TOBO Datczuk Spółka Jawna.
Zapraszamy wszystkie osoby z pomysłami do zgłaszania
http://technotalenty.pl/rundat2020/
Więcej o TOBO: https://tobo.pl/pl
Autor filmu: TOBO Datczuk Spółka Jawna
Prezes TOBO Datczuk Spółka Jawna o Rundzie T

Dyrektor BPNT zaprasza do udziału w Rundzie T!

Jakich projektów szuka rynek i dlaczego warto zgłosić się do Rundy T opowie Pani Anna Daszuta-Zalewska, Dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny jest pierwszym certyfikowanym parkiem technologicznym w Polsce Wschodniej. Przypominamy również o trwającym naborze do Rundy T! Termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do 20 czerwca 2021r. Formularz zgłoszeniowy

Organizator Rundy T: Fundacja Technotalenty
Współorganizator: Województwo Podlaskie
Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Więcej o BPNT https://bpnt.bialystok.pl/PL
Autor filmu: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
Dyrektor BPNT zaprasza do udziału w Rundzie T!

Rektor Politechniki Białostockiej zachęca do udziału w Rundzie T!

JM Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB zaprasza do udziału w Rundzie T!
Zapraszamy wszystkich twórców do zgłaszania swoich pomysłów do Rundy T. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 czerwca! Formularz zgłoszeniowy: http://technotalenty.pl/rundat2020/​ Strona internetowa Politechniki Białostockiej: https://pb.edu.pl/
Autor filmu: Politechnika Białostocka
Politechnika Białostocka

Nowy film promocyjny Rundy T

Prezentujemy Państwu nasz nowy film promujący drugą edycję Rundy T. Przypominamy również, że nadal można zgłaszać swoje projekty poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie http://technotalenty.pl/rundat2020/.
Zapraszamy wszystkich twórców, którzy chcieliby dostać szansę pozyskania inwestora na swój pomysł!

Organizator Fundacja Technotalenty.
Współorganizator Województwo Podlaskie.
Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Film promocyjny RundyT

Województwo Podlaskie współorganizatorem Rundy T!

Z przyjemnością informujemy, że Województwo Podlaskie zostało Współorganizatora Rundy T. Celem Rundy T jest wzmocnienie procesów komercjalizacji projektów, które mogą być przedmiotem wsparcia finansowego i organizacyjnego instytucji finansowych.
Zgłosić się do Rundy T może każda osoba, która ma ukończone 16 lat, ma związek z woj. podlaskim lub warmińsko-mazurskim i prześle wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami do 15 kwietnia 2021r. W tym roku projekty zgłaszane są w kategoriach: Science, Concept, Pandemic i Open. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: http://technotalenty.pl/rundat2020/.
Zachęcamy również do odwiedzenia fanpagea Województwa Podlaskiego na portalu Facebook https://www.facebook.com/wojpodlaskie oraz strony internetowej investinpodlaskie.pl.
Runda T

Ruszył nabór do drugiej edycji wydarzenia "Runda T"!

Od 4 stycznia 2021r. do 15 kwietnia będą zbierane zgłoszenia do drugiej edycji "Runda T". Wydarzenie jest połączeniem najlepszych praktyk wynikających z 6 edycji konkursu Technotalent, potrzeb rynkowych leżących po stronie pomysłodawców oraz instytucji wspierających młody biznes.
Runda T jest skierowana do osób, młodych przedsiębiorców, startupów, naukowców, którzy chcieliby stanąć przed szansą pozyskania inwestora na swój pomysł. Tegoroczne kategorie to Scence, Pandemic, Open oraz Concept. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://technotalenty.pl/rundat2020/ oraz dołączyć opis projektu, prezentację lub film prezentujący projekt. Autorzy 5 najlepszych projektów z każdej kategorii zostaną zakwalifikowani do finału oraz otrzymają pakiet cennych szkoleń. Prezentacje finałowe będą przedstawiane w formule elewator pitch. W ciągu 3 minut finaliści będą musieli przekonać inwestorów zasiadających w kapitule do swojego pomysłu. Najlepsze projekty zostaną ogłoszone oraz nagrodzone na uroczystej gali wręczenia nagród.

Organizatorem jest Fundacja Technotalenty. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Patroni honorowi: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Suwałk, Prezydent Miasta Ełku, Prezydent Miasta Łomża. Patroni: Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Patroni medialni: TVP3 Białystok, Kurier Poranny, BialystokOnline, Polskie Radio Białystok.
Runda T

Fundacja Technotalenty nagrodzona w plebiscycie "Dobra Firma"

Niezmiernie miło nam poinformować, że Fundacja Technotalenty została laureatem w kategorii NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY MAŁE w plebiscycie "Dobra Firma" organizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
To dla nas ogromne wyróżnienie znaleźć się w tak zaszczytnym gonie. Dziękujemy Związkowi Przedsiębiorców i Pracodawców oraz gratulujemy wszystkim laureatom oraz zwycięzcom! Gala wręczenia nagród odbyła się 10 grudnia 2020 roku o godzinie 18:00. Transmisję z wydarzenia można obejrzeć na fanpageu ZPP na portalu Facebook. Więcej informacji o wydarzeniu, zwycięzcach i laureatach znajduje się na stronie: "https://nagrody.zpp.net.pl/wydarzenia/bialystok/.
Dobra Firma

Nominowani do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Z przyjemnością informujemy, że m.in. z rekomendacji Fundacji Technotalenty kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP pod przewodnictwem profesora Krzysztofa Opolskiego nominowała firmę SaMASZ Sp. z o.o. w kategorii Narodowy Sukces oraz firmę Malow Sp. z o.o. w kategorii Odpowiedzialny Biznes.
Kapituła nominowała po 3 firmy w każdej z 7 kategorii (Lider MSP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Firma Rodzinna, Odpowiedzialny Biznes, Badania+Rozwój, Startup_PL). Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP zostaną uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze, które przyczyniają się do budowania potencjału gospodarczego naszego kraju, będące dumą i nadzieją rodzimej gospodarki. Nagroda przyznawana jest przez Prezydenta RP raz do roku. Stanowi prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców.

Pełna lista nominowanych: Tutaj

Gratulujemy naszym kandydatom oraz pozostałym nominowanym i życzymy powodzenia!
Nominowani

Tytuł: III East Design Days

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować Wszystkich Państwa, że Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, z którym współpracujemy od wielu lat organizuje w dniach 22-23 października 2020 roku III East Design Days "Integracje".
Szczegółowy program tegorocznego EDD znajduje się na stronie www.eastdesigndays.pl.

Uczestnictwo ONLINE jest możliwe za pomocą kanałów Youtube i Facebook.
Edd 2020

Powołanie nowego wiceprezesa Zarządu Fundacji Technotalenty

Z przyjemnością informujemy, że Adam Kamiński został powołany na Wiceprezesa Zarządu Fundacji Technotalenty. Obecnie Zarząd składa się z Adama Walickiego - Prezesa Zarządu, Tomasza Stypułkowskiego - Wiceprezesa Zarządu oraz Adama Kamińskiego - Wiceprezesa Zarządu.
Kilka słów o Adamie Kamińskim - absolwent Wydziału Prawa UWB, ukończył studia podyplomowe Zarządzanie Wiedzą oraz Data Science, wykładowca MBA w administracji, uczestnik Szkoły Liderów, dyrektor zarządzający Klastra Technologicznego Infotech., dyrektor Operacyjny Lech sp. z o.o., infobroker w Incepton sp. z o.o., koordynator Podlaskiego Parku Przemysłowego, prezes LGD Puszcza Knyszyńska oraz dyrektor ds. rozwoju Technikum Programistycznego Infotech.
Adam Kamiński

Technotalenty w "Podlaskim Managerze"!

W najnowszym numerze "Podlaskiego Managera" pojawiła się galeria podsumowująca Galę Konkursu Technotalent 2019
oraz bardzo ciekawy wywiad z zwyciężczyniami Konkursu Technotalent 2019 w kategoriach Technika i Technotalent UMB 2019 - Joanną Potaś oraz Jagodą Tomaszuk.

Zapraszamy do lektury!

Link do miesięcznika:
http://iph.bialystok.pl/wp-content/uploads/2020/01/M_PM_196_online.pdf

Międzynarodowe wydarzenie "More Entrepreneurial Universities" 15 - 17 stycznia 2020

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowym wydarzeniu o nazwie "More Entrepreneurial Universities", które organizują mi.in: Politechnika Białostocka oraz fundacja Polska Innowacyjna.
Strona wydarzenia: https://meu.wi.pb.edu.pl/
Polska informacja o wydarzeniu: https://pb.edu.pl/wydarzenia/more-entrepreneurial-universities-international-staff-training-week/
Spotkanie będzie składać się z sesji plenarnych i grupowych, forów dyskusyjnych oraz warsztatów toczących się wokół następujących obszarów tematycznych:
  • dlaczego tworzenie systemów międzynarodowego wsparcia dla innowacyjnych projektów i przedsiębiorstw tworzonych na uniwersytetach jest tak istotne,
  • przykłady ekosystemów i platform wspierających proces internacjonalizacji startupów,
  • najważniejsza jest edukacja – narzędzia i metody nauczania przedsiębiorczości akademickiej.
W ostatnim dniu imprezy odbędzie się Konkurs Pitch Elevator.
Aby wziąć udział należy wysłać maila na adres znajdujący się na stronie https://meu.wi.pb.edu.pl/.

Wesołych Świąt!

Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy Zarząd i Rada Fundacji Technotalenty.
Wesołych Świąt!

Wyższa szkoła liderów przyszłości

Nasz Partner Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku serdecznie zaprasza do udziału w projekcie "Wyższa szkoła liderów przyszłości".
Projekt jest skierowany do dzieci szkoły podstawowej, osób dorosłych i seniorów (60+). Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: http://www.terazwsfiz.pl/szkolaliderow.
Wyższa szkoła liderów przyszłości

Gala Konkursu Technotalent 2019

Znani są już laureaci tegorocznego Konkursu Technotalent 2019. W Operze i Filharmonii Podlaskiej 10 grudnia odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród.
Gościem specjalnym był prof. dr hab. n.med. Adam Kamiński, prodziekan ds. ewaluacji i nauki Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, który poprowadził krótki wykład pt. „Curiositas est primus gradus ad infernum”.
Podczas uroczystości zostały wręczone certyfikaty nowym partnerom Fundacji Technotalenty – CynkoMet Sp. z o.o., Biameditek Sp. z o.o. oraz Fundusz Wschodni Sp. z o.o.
Nie obeszło się również bez wzruszeń podczas podziękowań Pani Jolancie Koszelew, która w latach 2014-2018 pełniła funkcję Prezesa Fundacji Technotalenty.
Uroczystość poprowadziła Pani Dorota Sawicka – rzecznik prasowy Politechniki Białostockiej oraz Pan Marcin Tomkiel – rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Serdecznie dziękujemy

- współorganizatorom: Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku, Narodowy Bank Polski oraz PKO Bank Polski,
- partnerom: Województwo Podlaskie, Santander Bank Polska SA, TOBO Datczuk Spółka Jawna, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku
- patronom honorowym: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomża, Prezydent Miasta Ełku, Prezydent Miasta Suwałk
- patronom medialnym: BiałystokOnline, Kurier Poranny, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio Akadera, Przedsiębiorcze Podlasie

Dziękujemy również wszystkim firmom partnerskim Fundacji Technotalenty, instytucjom wspierającym oraz wszystkim tym którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu szóstej edycji Konkursu Technotalent.
Drobne upominki dla wszystkich nagrodzonych ufundowali nasi partnerzy: APS SA, Promotech Sp. z o.o., Cynkomet Sp. z o.o., Biameditek Sp. z o.o., Opera i Filharmonia Podlaska, Politechnika Białostocka oraz Witraż Sp. z o.o. Sp. k.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym. Wszyscy laureaci oprócz nagród pieniężnych otrzymali również nagrodę specjalną ufundowaną przez Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku – dwudniowe szkolenie „Akademia Zarządzania Talentami”.
Więcej zdjęć z uroczystości znajduje się na naszym fanpageu na portalu Facebook.

A oto nami tegoroczni laureaci:

Kategoria Design
Zwycięzca: Jan Godlewski „Hex”
Wyróżnienie: Paulina Maria Łysik „Centrum Terapii Autyzmu”

Kategoria Wyzwanie Społeczne
Zwycięzca: Anna Jankowska „Kabina Medytacji - Samowystarczalne moduły wyciszenia”

Kategoria Biznes
Zwycięzca: Marcin Warpechowski, Adrian Ołów „Telemedyczna platforma internetowa wspomagająca pracę placówek w długoterminowej opiece geriatrycznej”
Wyróżnienie: Konrad Zuzda, Piotr Kurzyna, Franek Budrowski „VIS.ON”

Kategoria Technika
Zwycięzca: Joanna Potaś, Jagoda Tomaszuk „Inteligentny system dostarczania leku do terapii fotodynamicznej stanów przednowotworowych błony śluzowej jamy ustnej”

Kategoria Technotalent Politechniki Białostockiej 2019
Zwycięzca: Mateusz Sumorek „Komunikator do komunikacji alternatywnej”

Kategoria Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2019
Zwycięzca: Joanna Potaś, Jagoda Tomaszuk „Inteligentny system dostarczania leku do terapii fotodynamicznej stanów przednowotworowych błony śluzowej jamy ustnej”
Wyróżnienie: Konrad Zuzda, Piotr Kurzyna, Franek Budrowski „VIS.ON”

Najlepszy Projekt Uczniowski
Zwycięzca: Jakub Kulesza, Marcin Falkowski „SET IT STRAIGHT – urządzenie poprawiające bezpieczeństwo pracowników korzystających z drabin”
Opiekun Najlepszego Projektu Uczniowskiego
Tomasz Rolak - Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku
Gala 2019

Gala Konkursu Technotalent 2019

W imieniu Zarządu Fundacji Technotalenty serdecznie zapraszamy 10 grudnia 2019r. o godzinie 15:00 na uroczystą Galę wręczenia nagród w Konkursie Technotalent 2019.
Uroczystość odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Prosimy koniecznie o potwierdzenie uczestnictwa w Gali do 9 grudnia drogą mailową fundacja@technotalenty.pl lub telefonicznie 732 624 779.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Gala 2019

Finał Konkursu Technotalent 2019

W dniach 26-27 listopada odbył się Finał Konkursu Technotalent 2019. Finaliści w 6 kategoriach przedstawili swoje pomysły członkom kapituł, którzy mieli możliwość zadawania pytań.
Wyniki obrad kapituł poznamy 10 grudnia 2019r. na Gali Konkursu Technotalent 2019 w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Fotorelacja z finałów znajduje się na naszym fanpageu.
Relacja TVP3 Białystok
Relacja Polskiego Radia Białystok
Relacja Radia Akadera
Artykuł na portalu dzieje.pl
Artykuł Przedsiębiorcze Podlasie
Finały 2019

Finał Konkursu Technotalent 2019!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w Finale Konkursu Technotalent 2019,
który odbędzie się w dniach 26-27 listopada na Wydziale Nauk o Zdrowiu przy ul. Szpitalnej 37! Finaliści tegorocznego konkursu zaprezentują swoje projekty przed kapitułami i zgromadzoną publicznością. Wstęp wolny! Więcej o finalistach, kapitułach i konkursie znajduje się na stronie http://technotalenty.pl/konkurs2019/
Finały 2019

Warsztaty w Konkursie Technoatlent 2019

Wszystkich autorów projektów finałowych i rezerwowych zapraszamy do uczestnictwa w cyklu bezpłatnych szkoleń w ramach Konkursu Technotalent 2019.
Zaczynamy już 14 listopada o 16:00. Prosimy o zapisy mailowo na adres fundacja@technotalenty.pl lub telefonicznie 732 624 779. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona!
Warsztaty 2019

Znamy finalistów i autorów projektów rezerwowych Konkursu Technotalent 2019!

Kapituły w 6 kategoriach: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Design, Technotalent PB 2019 i Technotalent UMB 2019 wybrali autorów projektów finałowych oraz rezerwowych!
Finaliści powalczą o nagrody główne na Finałach w dniach 26-27 listopada, gdzie przed kapitułą i zgromadzoną publicznością zaprezentują swoje projekty. Finały odbędą się na auli 02 Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przy ul. Szpitalnej 37 w Białymstoku. Wydarzenie jest otwarte i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa i kibicowania naszym tegorocznym Technotalentom.

Harmonogram Finałów:

26 listopad 2019
12:00-12:15 - Rozpoczęcie finału
12:15-14:00 - Kategoria Technotalent UMB 2019
14:15-16:00 - Kategoria Wyzwanie Społeczne
16:15-18:00 - Kategoria Design

27 listopad 2019
9:00-9:15 - Rozpoczęcie II dnia finału
9:15-11:00 - Kategoria Technotalent PB 2019
11:15-13:00 - Kategoria Biznes
13:15-15:00 - Kategoria Technika
Wyniki 2019

Zakończenie przyjmowania zgłoszeń w Konkursie Technotalent 2019

22 października zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń w szóstej edycji Konkursu Technotalent 2019. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zgłoszone projekty.
Trzymamy mocno kciuki za wszystkich tegorocznych Technotalentów i niecierpliwie czekamy na ogłoszenie listy projektów finałowych i rezerwowych, które nastąpi już 9 listopada.
Dzięki

Zwycięzca wydarzenia "Runda T"

Autorem najlepszej prezentacji został Jan Godlewski z projektem „TAD Third Age Designs”, który otrzymał nagrodę główną w postaci opracowania kampanii wizerunkowej w oparciu o działania filmowe oraz miesięczny pakiet w Coworking Centroom!
15 października w Uniwersyteckim Centrum Kultury odbyło się pierwsze wydarzenie „Runda T” pozwalające pomysłodawcom spotkać inwestorów bez konieczności wyjazdu poza granice województwa czy kraju. W Rundzie T mógł wziąć udział każdy kto pracuje nad projektem biznesowym i potrzebuje wsparcia inwestycyjnego. Bez limitu wieku. Organizatorem jest Fundacja Technotalenty. Współorganizatorem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie, KeeLee, księgarnia TaniaKsiazka.pl, Instytut Innowacji i Technologii PB Sp. z o.o., Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii PB, Uniwersytet w Białymstoku. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Po wstępnych selekcjach przeprowadzonych przez Organizatora zostało wybranych 6 projektów, które zaprezentowały się 15 października:

  • Krzysztof Matuk z projektem „EyeFace”
  • Robert Kondracki z projektem „RentEye”
  • Jan Godlewski z projektem „TAD Third Age Designs”
  • Ewelina Brzozowska z projektem „Crowler – pełzak rehabilitacyjny”
  • Krzysztof Matuk z projektem „ORCA”
  • Artur Radecki z projektem „PicSell”


Prezentacje uczestników podczas wydarzenia oceniała kapituła, w której składzie byli:

  • Krzysztof Kiziewicz – Fundator nagrody głównej.
  • Robert Jabłoński – Zastępca Dyrektora Biura Marszałka Województwa Podlaskiego.
  • Karolina Wojtas - analityk inwestycyjny w ValueTech Seed (VC), FinTech & Insurtech Startups Path Manager w MIT Enterprise Forum CEE (akcelerator).
  • Ernest Wawryniuk - Wiceprezes Zarządu Infini, funduszu inwestycyjnego finansującego projekty B+R we wczesnej fazie rozwoju.
  • Łukasz Wawak - Analityk inwestycyjny w funduszu Simpact VC z doświadczeniem we współpracy z klientami z branży ICT.
  • Wojtek Burkot - Współzałożyciel Bitspiration Booster VC, inwestującego w spółki technologiczne w Europie i USA.

Podczas wydarzenia odbył się także panel ekspercki pt. „Mamy potencjał, żeby współpracować na linii przemysł – start-up’y w Polsce północno-wschodniej”. Panel poprowadził Pan Marek Siergiej, prezes firmy PROMOTECH Sp. z o.o..

W panelu uczestniczyli:

  • Bożena Datczuk – Prezes Zarządu firmy TOBO Datczuk Spółka Jawna
  • Bogusław Łącki – Prezes Zarządu firmy Automatyka-Pomiary-Sterowanie SA
  • Wojciech Jarmołowicz – Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Komunikacji firmy Unibep SA
  • Zdzisław Karwowski – Prezes Zarządu firmy BIT SA.
Runda T
fot. Województwo Podlaskie

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu Technotalent 2019!

Drogie Technotalenty, specjalnie dla was przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 22 października 2019 do godziny 23:59.
W tegorocznej edycji Konkursu Technotalent 2019 można zgłaszać projekty w kategoriach Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Design, Technotalent PB 2019 oraz Technotalent UMB 2019. Projekt można zgłosić w kilku kategoriach w ramach jednego zgłoszenia! Pula nagród to 53 tys. zł oraz nagrody specjalne!

Uwaga, jest to termin ostateczny!

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji o konkursie: http://technotalenty.pl/konkurs2019/.

W razie pytań prosimy o kontakt.
Termin zgłoszeń

Zapraszamy na wydarzenie Runda T!

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu "Runda T" dnia 15 października o godzinie 15:00 w Auli „Sara” Uniwersyteckiego Centrum Kultury na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1N w Białymstoku.
Współorganizatorem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Partnerzy to Województwo Podlaskie, KeeLee, Uniwersytet w Białymstoku, Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Sp. z o.o., Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii Politechniki Białostockiej oraz TaniaKsiazka.pl. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Po raz pierwszy w Białymstoku odbędzie się wydarzenie pozwalające pomysłodawcom spotkać inwestorów bez konieczności wyjazdu w Polskę lub świat! Runda T to nowe cykliczne wydarzenie zorganizowane przez Fundację Technotalenty. W Rundzie T może wziąć udział każdy kto pracuje nad projektem biznesowym, który jest na takim etapie, że potrzebuje wsparcia inwestycyjnego. Wydarzenie ma formułę Elevator Pitch Contest czyli 3 minuty prezentacji + 3 minuty pytań od inwestorów. Uczestnicy, którzy dostaną szansę wystąpienia przed inwestorami będą walczyć o cenne nagrody. Najlepszy projekt i zespół otrzyma w nagrodę w postaci opracowania kampanii wizerunkowej w oparciu o działania filmowe. Fundatorem nagrody jest Kee Lee reprezentowany przez Krzysztofa Kiziewicza. Dodatkowo najlepszy projekt otrzyma również miesięczny pakiet w Coworking Centroom ufundowany przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Harmonogram Rundy T:
15:00 - 15:10 Rozpoczęcie wydarzenia
15:10 - 16:30 Prezentacje uczestników Rundy T
16:30 - 17:00 Panel "Mamy potencjał, żeby współpracować na linii
przemysł – start-up’y w Polsce północno-wschodniej"
17:00 - 17:10 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
17:10 – 18:00 Sesja networkingowa

Więcej informacji na stronie:
https://rundat.inkubatorpb.pl/

i wydarzeniu na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/events/354448628798013/.

Prosimy o potwierdzenie przybycia mailowo na adres:
fundacja@technotalenty.pl lub telefonicznie 732 624 779.
Wydarzenie Runda T!

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do Rundy T!

Został przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń w Rundzie T do 29 września włącznie! Udział może wziąć każdy kto pracuje na projektem biznesowym i potrzebuje wsparcia inwestycyjnego.
Projekt lub zespół musi mieć jedynie związek z województwem podlaskim lub warmińsko-mazurskim. Bez limitu wieku! Wydarzenie ma formulę Elevator Pitch Contest, czyli 3 minuty prezentacji + 3 minuty pytań od inwestorów. Aby się zgłosić wystarczy wypełnić formularz, dołączyć prezentację i/lub link do filmu i wysłać mailem na adres: runda_t@technotalenty.pl.

Więcej informacji na stronie https://rundat.inkubatorpb.pl/
Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/354448628798013/.
Przedłużenie nadzyłania zgłoszeń

Konferencja prasowa Konkursu Technotalent 2019

Dnia 10 września na Politechnice Białostockiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowej edycji Konkursu Technotalent 2019, na której uczestniczyli:

- Adam Walicki - Prezes Fundacji Technotalenty,
- Marek Siergiej - Przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty
- Krzysztof Ryczko – Dyrektor Oddziału Narodowego Banku Polskiego
- Wojciech Tarasiuk - Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Białymstoku
- doc. dr Edward Hościłowicz - Rektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku
- Bożena Datczuk - Prezes firmy TOBO Datczuk Spółka Jawna
- Tomasz Stypułkowski – Prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej sp z o.o.,
- dr Andrzej Małkowski - Kierownik Biura Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
- Ewelina Brzozowska - laureatka Konkursu Technotalent 2018 w kategorii Technika oraz Technotalent PB 2018.

Artykuły o konferencji prasowej w mediach:
Kurier Poranny
TVP 3 Białystok
Nauka w Polsce
Polskie Radio Białystok
Radio Akadera
Przedsiębiorcze Podlasie

Więcej informacji o Konkursie Technotalent 2019 na stronie:
http://technotalenty.pl/konkurs2019/>
Konferencja Technotalent 2019

Szósta edycja Konkursu Technotalent już od 10 września!

Od 10 września rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do udziału w szóstej edycji konkursu Technotalent.
W Konkursie Technotalent 2019 uczestnicy w wieku 18-35 lat związani z woj. podlaskim lub warmińsko-mazurskim będą mogli rywalizować w kategoriach: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Design, Technotalent Politechniki Białostockiej 2019 oraz Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Współorganizatorzy Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku oraz PKO Bank Polski. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Partnerzy: Województwo Podlaskie, Santander Bank Polska SA, TOBO Datczuk Spółka Jawna, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania.
Więcej informacji na stronie http://technotalenty.pl/konkurs2019/ oraz fanpageu https://www.facebook.com/fundacjaTechnotalenty/.
Technotalent 2019

Runda T, czyli pokaż swój pomysł w 3 minuty!

Po raz pierwszy w Białymstoku zostanie zorganizowane wydarzenie pozwalające pomysłodawcom spotkać inwestorów bez konieczności wyjazdu w Polskę lub świat. Runda T to wydarzenie do udziału, którego zapraszamy startupy i wszystkich autorów projektów.
Bez względu na wiek! Uczestnicy otrzymają szansę zaprezentowania się przed inwestorami, ale uwaga, jest na to tylko 3 minuty! Wystarczy wypełnić formularz, dołączyć prezentację i/lub film oraz nadesłać mailowo na adres wskazany na stronie. Talencie, czy podejmiesz wyzwanie?

Strona internetowa wydarzenia: https://rundat.inkubatorpb.pl/

Organizator: Fundacja Technotalenty

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Partnerzy: Województwo Podlaskie, Laboratorium Obrazu Krzysztof Kiziewicz, Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Sp. z o.o., Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii Politechniki Białostockiej.
Runda T

Polska Wystawa Gospodarcza - lista tegorocznych Wystawców!

Został już rozstrzygnięty nabór na Wystawców tegorocznej Polskiej Wystawy Gospodarczej. Z przyjemnością informujemy, że aż 4 firmy zgłoszone przez Fundację Technotalenty znalazły się na liście wyłonionej przez Kapitułę PWG! Serdecznie gratulujemy firmie AC S.A., Unibep S.A., SaMASZ Sp z o.o. oraz Witraż Sp. z o.o. SP.K.
Polska Wystawa Gospodarcza

Turkusowe zarządzanie to mieć "otwarte uszy i serce".

14 czerwca w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyły się warsztaty poświęcone tematowi turkusowego zarządzania. W warsztatach udział wzięli prezesi firm, osoby zarządzające oraz zainteresowani tematyką. Uczestnicy mieli okazję w szerszym gronie porozmawiać o swoich przemyśleniach i dowiedzieć się więcej czym jest turkusowe zarządzanie.
Warsztaty poprowadziła Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska (http://agnieszkakasprzyk.eu/).

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Partnerem wydarzenia był Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.
Więcej zdjęć zamieściliśmy na naszym fanpageu.
Turkusowe Zarządzanie
fot. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny

Warsztaty na temat turkusowego zarządzania

Treść: 14 czerwca 2019r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznego odbędą się warsztaty pt. "Wprowadzenie do turkusowego zarządzania. Prezentacja metody zarządzania projektami Dragon Dreaming.". Warsztaty poprowadzi Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska.
Organizator: Fundacja Technotalenty Partnerem wydarzenia jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Więcej informacji o warsztatach:
https://www.facebook.com/events/785093071892882/.
Turkusowe Zarządzanie

Technotalenty w najnowszym magazynie "Podlaski Manager"

Zapraszamy do przeczytania najnowszego wywiadu z Janem Godlewskim, laureatem Konkursu Technotalent 2015 w kategorii Design, zwycięzcą Konkursu Technotalent 2018 w kategorii Wyzwanie Społeczne i zdobywcą tytułu Technotalent 5-lecia Konkursu Technotalent.
Oprócz wywiadu została również opublikowana galeria zdjęć Gali Konkursu Technotalent 2018. Zachęcamy również do przeczytania poprzednich numerów miesięcznika "Podlaski Manager" :
https://iph.bialystok.pl/podlaski-manager/
Podlaski Manager

Nauka jest połączeniem wiedzy z wykorzystaniem jej w praktyce.

Zachęcamy do obejrzenia specjalnego wywiadu z Eweliną Brzozowską, laureatką Konkursu Technotalent 2018 w kategoriach Technika, Technotalent Politechniki Białostockiej 2018, odznaczoną tytułem Technotalenta 5-lecia za Determinację i progres projektu.
Ewelina jest to młodą, uśmiechniętą, pełną pasji i utalentowaną dziewczyną, która swoim pomysłem pragnie pomagać innym.

Po więcej ciekawych artykułów promujących ludzi, naukę i osiągnięcia naszego regionu zapraszamy na stronę http://geekstok.pl/
Ewelina Brzozowska

Wywiad z Technotalentami w Polskim Radiu Białystok

Czy Białystok jest odpowiednim miejscem do rozwoju Talentów? Ewelina Brzozowska (laureat Konkursu Technotalent 2018 w kategoriach "Technotalent PB 2018" i "Technika") oraz Jan Godlewski (laureat w Konkursie Technotalent 2015 w kategorii "Design" i w Konkursie Technotalent 2018 w kategorii "Wyzwanie Społeczne") gościli w Polskim Radiu Białystok.

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu.
Gala 2018

Podsumowanie 2 lat projektu „Inkubator Innowacyjności+”

16 stycznia 2019 roku odbyła się konferencja podsumowująca 2 lata projektu „Inkubator Innowacyjności+”, który był realizowany przez trzy największe podlaskie uczelnie:
  • Politechnikę Białostocką
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Uniwersytet w Białymstoku


Liderem projektu „Inkubator Innowacyjności+” był Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej.

W sumie sfinansowano 26 prac przedwdrożeniowych (12 z Politechniki Białostockiej, 9 z Uniwersytetu Medycznego 5 z Uniwersytetu w Białymstoku), powołano 4 spółki, zgłoszono 14 patentów oraz udzielono 3 licencji. Zadaniem „Inkubatora Innowacyjności+” było wspieranie procesu zarządzania transferem technologii i wiedzy do biznesu na 3 podlaskich uczelniach.

Wśród prac, które otrzymały dofinansowanie znalazły się również projekty naszych Technotalentów. Na konferencji wystąpili m. in.:

  • dr Ilona Zaręba
    (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku) z projektem „Konstrukcja linii komórkowych z wyciszoną ekspresją białka PRODH/POX” – laureat Konkursu Technotalent 2018 w kategorii „Technotalent UMB 2018”;
  • mgr inż. Ewelina Brzozowska
    (Politechnika Białostocka) z projektem „Pełzak rehabilitacyjny” – laureat w Konkursu Technotalent 2018 w kategoriach „Technika”, „Technotalent PB 2018” oraz „Technotalent 5-lecia Konkursu Technotalent”.


„Inkubator Innowacyjności+” pomógł rozwinąć się projektom, wzbudzić zainteresowanie przedsiębiorców projektami naukowymi oraz wesprzeć je na drodze do komercjalizacji.

Medyk Białostocki 1
fot. Medyk Białostocki
Medyk Białostocki 2
fot. Medyk Białostocki
Medyk Białostocki 3
fot. Medyk Białostocki
Medyk Białostocki 4
fot. Medyk Białostocki
Medyk Białostocki 5
fot. Medyk Białostocki
Politechnika Białostocka 1
fot. Politechnika Białostocka
Politechnika Białostocka 2
fot. Politechnika Białostocka
Politechnika Białostocka 3
fot. Politechnika Białostocka
Politechnika Białostocka 4
fot. Politechnika Białostocka
Politechnika Białostocka 4
fot. Politechnika Białostocka

Tegoroczni Laureaci Konkursu Technotalent 2018!

11 grudnia 2018r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom tegorocznego Konkursu Technotalent 2018.
Uroczystość poprowadziła Pani Dorota Sawicka - rzecznik prasowy Politechniki Białostockiej oraz Pan Marcin Tomkiel - rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Oprócz wręczenia nagród tegorocznym zwycięzcom zostały również oficjalnie wręczone certyfikaty nowym Partnerom Fundacji Technotalenty: Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku,Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii PACTT, Park Naukowo Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach,TOBO Datczuk sp.j.,Witraż sp. z o.o., sp.k. oraz Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Gościem specjalnym był prof. dr. hab. Krzysztof Kurek, dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku, który przeprowadził bardzo interesujący wykład pt. "Cząstki, struny i wieloświaty". Z okazji 5 edycji konkursu zostały wręczone nagrody 5-lecia Konkursu Technotalent 3 Talentom z grona laureatów wszystkich edycji Konkursu Technotalent. Statuetki ufundował Partner konkursu Województwo Podlaskie. Na uroczystości uczestniczyło ok 170 osób. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym oraz laureatom nagród specjalnych. Bardzo dziękujemy wszystkim współorganizatorom, partnerom, patronom, patronom medialnym, partnerom, którzy ufundowali gadżety laureatom i wyróżnionym podczas Gali oraz wszystkim którzy wspierali i przyczynili się do ogromnego sukcesu tegorocznej edycji Konkursu Technotalent.

Technotalenty 2018

Gala Konkursu Technotalent 2018

Już 11 grudnia o godzinie 14:30 w Operze i Filharmonii Podlaskiej rozpocznie się Gala Finałowa Konkursu Technotalent 2018.
Podczas uroczystości poznamy tegorocznych laureatów Konkursu w kategoriach: Technika, Biznes, Wyzwanie Społeczne, Technotalent PB 2018, Technotalent UwB 2018, Technotalent UMB 2018, Inspiracje 2018 oraz laureatów nagród specjalnych. Jak co roku na Gali Finałowej zostaną również oficjalnie wręczone certyfikaty nowym partnerom Fundacji Technotalenty. W tym roku Fundacja obchodzi 5-lecie Konkursu Technotalent. Z tej okazji 3 największe Talenty z grona laureatów wszystkich edycji Konkursu zostaną uhonorowani statuetkami oraz tytułem Technotalenta 5-lecia Konkursu Technotalent. Gościem specjalnym będzie prof. dr. hab. Krzysztof Kurek, dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku.

Listę Finalistów konkursu oraz członków Kapituł w poszczególnych kategoriach znajdziecie Państwo pod adresem: http://technotalenty.pl/konkurs2018/
Gala 2018

Finał Konkursu Technotalent 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Finały konkursu Technotalent 2018, które odbędą się w dniach 26 i 27 listopada 2018r.,
w sali 2003 Instytutu Biologii Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1J w Białymstoku.
Finały konkursu są publiczne i każdy kto chciałby zobaczyć prezentacje finałowe może w nim uczestniczyć.

Harmonogram wydarzenia:
26 Listopada 2018
9:00-9:15 - otwarcie I dnia finałów konkursu
9:15-11:00- prezentacje finalistów w kategorii „Technotalent PB 2018”
11:15-13:00- prezentacje finalistów w kategorii „Technotalent UwB 2018”
13:15-15:00- prezentacje finalistów w kategorii „Technotalent UMB 2018”
15:15-17:00- prezentacje finalistów w kategorii specjalnej „Inspiracje 2018”

27 Listopada 2018
10:00-10:15- otwarcie II dnia finałów konkursu
10:15-12:00- prezentacje finalistów w kategorii „Biznes”
12:15-14:00- prezentacje finalistów w kategorii „Technika”
14:15-16:00- prezentacje finalistów w kategorii „Wyzwanie Społeczne”

Finaliści zaprezentują swoje projekty przed Kapitułami Konkursowymi i publicznością. W wyniku późniejszych obrad Kapituł Konkursowych zostaną wybrani laureaci konkursu. Skład Kapituł Konkursowych oraz lista finalistów, została opublikowana stronie:
http://technotalenty.pl/konkurs2018/.

Zwycięzców konkursu poznamy na Gali w dniu 11 grudnia 2018 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Wydarzenie dotyczące finałów na Facebooku: https://www.facebook.com/events/767808303571934/.

Serdecznie zapraszamy!
Finał

Photon Entertainment sp. z o.o. laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Z dumą informujemy, iż firma Photon Entertainment sp. z o.o. zgłoszona przez Fundację Technotalenty została laureatem w kategorii STARTUP_PL!
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to najważniejsze, przyznawane raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, wynalazców oraz instytutów naukowo-badawczych. Przypominamy, że Twórcy Photona zostali laureatami w kategorii Biznes w Konkursie Technotalent 2015. Jesteśmy dumni z tak ogromnego sukcesu naszych Technotalentów.
Gratulujemy!

Więcej o laureatach Nagrody Gospodarczej można znaleźć tutaj.
Photon

Finaliści Konkursu Technotalent 2018!

Znamy już finalistów Konkursu Technotalent 2018!
Kapituły w kategoriach Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent PB 2018, Technotalent UMB 2018, Technotalent UwB 2018 oraz Inspiracje 2018 wybrały po 5 projektów finałowych oraz maksymalnie 5 projektów rezerwowych. W przypadku rezygnacji któregoś z finalistów do finału wchodzi kolejny projekt z listy rezerwowych.

Wszyscy autorzy projektów finałowych oraz rezerwowych zostaną zaproszeni na warsztaty mające m.in. przygotować ich do prezentacji finałowej czy dać wskazówki jak rozwijać projekt w przyszłości. Szkolenia ruszają od 13 listopada.
Finał Konkursu Technotalent 2018 odbędzie się 26 i 27 listopada w sali 2003 Instytutu Biologii Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1K. Laureatów wszystkich kategorii poznamy na Gali rozdania nagród 11 grudnia.

Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na Finał!
Technotalent

Zmiany w harmonogramie szkoleń Konkursu Technotalent 2018.

W związku z ustanowieniem 12 listopada dniem wolnym od pracy informujemy o zmianie dat warsztatów w Konkursie Technotalent 2018.
Warsztaty odbędą się w dniach 13.11.18-21.11.18r.
Więcej informacji o konkursie: http://technotalenty.pl/konkurs2018/
Technotalent

PHOTON Entertainment sp. z o.o. nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Oficjalnie została już opublikowana lista 21 nominowanych przedsiębiorstw do XVI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.
Nagroda Gospodarcza jest przyznawana raz do roku przez Prezydenta RP. To wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie.
W tym roku PHOTON Entertainment sp. z o.o. zgłoszony przez Fundację Technotalenty został nominowany w kategorii „STARTUP_PL”.
Ogłoszenie laureatów oraz wręczenie statuetek odbędzie się 15 listopada br. podczas „Kongresu 590” w Rzeszowie.

Pełna lista nominowanych
Lista nominowanych

Artykuły o Fundacji Technotalenty i Konkursie Technotalent w Podlaskim Menagerze.

Prezentujemy dotychczasowe artykuły o Fundacji Technotalent i jej działaniach, które ukazały się w Podlaskim Menagerze.

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń w Konkursie Technotalent 2018.

Drodzy uczestnicy Konkursu Technotalent 2018, dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, które do nas nadesłaliście!
Prosimy teraz uzbroić się w cierpliwość. 8 listopada poznamy tegorocznych finalistów, którzy zaprezentują swoje projekty 26 i 27 listopada! Śledźcie naszego fanpagea, żeby być na bieżąco
https://www.facebook.com/fundacjaTechnotalenty/.
Zakończenie terminu

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń w Konkursie Technotalent 2018!

Na prośbę uczestników przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 22 października 2018 do godziny 23:59.
Jest to idealny czas aby dopracować swoje prezentacje i zgłosić się do Konkursu Technotalent 2018 w wybranych kategoriach. W tym roku kategorie to Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent PB 2018, Technotalent UwB 2018, Technotalent UMB 2018 oraz Inspiracje 2018. Można zgłosić projekt w kilku kategoriach. Pamiętajcie, że jest to termin ostateczny! Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji o konkursie: http://technotalenty.pl/konkurs2018/. W razie pytań prosimy o kontakt
Przedłużenie terminu

Konferencja "SMART CITY BIAŁYSTOK" - człowiek - miasto - technologia"

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji pt. "SMART CITY BIAŁYSTOK" - człowiek - miasto - technologia" dnia 16 października 2018r
w Auli Widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20, Białystok.
Partnerami wydarzenia są między innymi: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, PwC Polska, KPMG, ORANGE Polska, AXIS COMMUNICATIONS POLAND.
Po konferencji planowany jest czas na networking.
Więcej informacji oraz rejestracja na stronie:
https://smartcitybialystok.evenea.pl/.
Smart

Tu spotyka się Zachód ze Wschodem” – V Wschodni Kongres Gospodarczy

Tegorocznemu, V Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu, który odbędzie się w Białymstoku w dniach 3-4 października 2018 r., towarzyszy hasło „Tu spotyka się Zachód ze Wschodem”,
podkreślając intencje przyświecające organizatorowi i partnerom Kongresu – chęć tworzenia otwartej przestrzeni do dyskusji, do konfrontowania i zbliżania stanowisk, poszukiwania tego, co wspólne, twórcze i co służy rozwojowi. Agenda piątej edycji Kongresu obejmuje szerokie spektrum tematów - od niełatwych relacji między Unią Europejską a wschodem Europy, poprzez zagadnienia współpracy międzynarodowej, eksportu i ekspansji gospodarczej, po przemiany związane z cyfryzacją. W wielu punktach programu dwudniowego Kongresu obecny jest motyw nowych technologii zmieniających gospodarkę i życie, niosących niezwykłe możliwości i nieznane zagrożenia.

Więcej informacji o Wschodnim Kongresie Gospodarczym – www.wschodnikongres.eu/pl/
Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP SA – www.ptwp.pl

Zapraszamy również:
Facebook: facebook.com/WschodniKongresGospodarczy/
Twitter: twitter.com/wschodnikongres

Dodatkowe informacje dla mediów:
Marta Stach, Imago Public Relations
M. 609 808 119, E. m.stach@imagopr.pl

Zapraszamy do wzięcia udziału!
Wieści

Wiemy już co słychać u naszych Talentów po konkursie Technotalent!

26 września w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się spotkanie z "Z Technotalentami przy kawie".
Podczas wydarzenia zaprezentowali się finaliści i laureaci Konkursu Technotalent 2017:
  • Magdalena Siemieniuk, zwyciężczyni w kategorii Technotalent UwB 2017,
  • Ewelina Brzozowska, finalistka w kategorii Technika,
  • Gustaw Antypiuk, który wraz z zespołem wygrali nagrodę główną w kategorii Technika,
  • Mateusz Bajko, lider zespołu zwycięskiego w 2 kategoriach - Biznes i Technotalent PB 2017.
Zaraz po krótkich prezentacjach Technotalenty wzięły udział w panelu, w którym dowiedzieliśmy się jak minął ostatni rok po zakończeniu konkursu, jak rozwijają swoje projekty oraz jakie mają plany na przyszłość. W swobodnej atmosferze przy kawie uczestnicy spotkania zadawali pytania naszym Talentom i nawiązali nowe kontakty.
Dziękujemy wszystkim Partnerom, Technotalentom, Białostockiemu Parkowi Naukowo-Technologicznemu oraz wszystkim gościom za te niezwykłe spotkanie.

Więcej zdjęć na naszym fanpageu

fot. Adam Ostaszewski http://www.adamostaszewski.com/
Wieści

Z Technotalentami przy kawie

Serdecznie zapraszamy na unikatowe spotkanie "Z Technotalentami przy kawie",
które odbędzie się 26 września 2018 roku o godzinie 17:00 w sali Tansferownia Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Żurawiej 71.
W nowej formule partnerzy i patroni fundacji oraz przedstawiciele mediów spotkają się z Laureatami i Finalistami Konkursu Technotalent. W swobodnej i bezpośredniej rozmowie przy kawie będzie można porozmawiać o stanie zaawansowania realizowanych obecnie przez was projektów, potrzebach związanych z procesem ich komercjalizacji a także o ich planach, zamierzeniach naukowych i biznesowych. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną firmy i instytucje, które w ostatnim okresie zadeklarowały współpracę z Fundacją Technotalenty. Zaprezentowane zostaną również informacje dotyczące tegorocznej piątej, jubileuszowej edycji Konkursu Technotalent.

Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych!

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/489160931553750/.
spotkanie

Film promocyjny Konkursu Technotalent 2018!

Z przyjemnością prezentujemy nasz nowy film promocyjny Konkursu Technotalent 2018!
W tegorocznym konkursie do wygrania jest w sumie 51 000 zł w kategoriach: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent Politechniki Białostockiej 2018, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2018, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2018 oraz Inspiracje 2018. Serdecznie dziękujemy naszym laureatom za wystąpienie w filmie i pokazanie, że warto się odważyć i pokazać swój pomysł!

Zapraszamy do obejrzenia filmu, komentowania i udostępniania dalej!

Więcej informacji o konkursie na stronie.

Nowy partner Fundacji Technotalenty

Z przyjemnością przestawiamy naszego nowego partnera – firmę Witraż Sp. z o.o. Sp. K.
Firma Witraż to lider w produkcji stolarki okiennej i drzwiowej w północno-wschodniej Polsce. Rodzinna firma działająca nieprzerwanie na rynku od 1999r. Jako jedna z nielicznych firm w kraju produkuje stolarkę z trzech materiałów - PVC, drewna i aluminium. W swojej ofercie posiada okna i drzwi, które nie tylko są wysoce energooszczędne, ale również cechują się nowoczesnym i designerskim wzornictwem. W ostatnich latach firma przeszła rewolucję techniczną, organizacyjną i marketingową. Inwestycje w najnowocześniejszy park maszynowy oraz budowa nowych hal produkcyjnych o łącznej powierzchni ponad 16.000m2 sprawiły, że Witraż jest dzisiaj nie tylko pierwszym w Polsce, ale też jednym z trzech tak nowoczesnych, tak mocno zautomatyzowanych producentów okien i drzwi w Europie.
logo Witraż

Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu Technotalent 2018!

Od 10 września 2018 r. do 16 października 2018 r. można składać indywidualnie lub zespołowo swoje pomysły
bądź projekty stworzone w ciągu ostatnich latach, nawet te, które brały/biorą udział w innych konkursach. Projekt można złożyć w kilku kategoriach jednocześnie. Zwycięzcy w kategoriach Technika, Wyzwanie Społeczne i Biznes otrzymają nagrody po 10 tys. złotych każda. Natomiast zwycięzcy w kategoriach: Technotalent Politechniki Białostockiej 2018, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2018, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2018 otrzymają po 5 tys. zł. każda.

Każdy uczestnik będzie mógł również zgłosić swój projekt w kategorii specjalnej Inspiracje 2018, której nagroda wynosi 3 tys. złotych. Zostanie przyznana również nagroda finansowa za najlepszy Projekt Uczniowski oraz nagroda dla Opiekuna Projektu.

Nowością tegorocznej edycji jest specjalna nagroda 5-lecia Konkursu Technotalent 2018. Na gali rozdania nagród 11 grudnia zostaną wręczone tytuły Technotalenta 5-lecia Konkursu Technotalent trzem najbardziej wyróżniającym się talentom z grona laureatów ze wszystkich dotychczasowych edycji Konkursu Technotalent.

Więcej informacji na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie.

Zapraszamy do wzięcia udziału!
Konkurs 2018

Konferencja prasowa poświęcona 5 jubileuszowej edycji Konkursu Technotalent.

10 września odbyła się konferencja prasowa poświęcona piątek jubileuszowej edycji Konkursu Technotalent.
Na konferencji zostali przedstawieni fundatorzy nagród w Konkursie Technotalent 2018, zasady tegorocznego konkursu oraz potrzebę realizowania inicjatywy jakim jest Konkurs Technoatlent 2018. Konkurs Technotalent z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku do wygrania jest ula nagród 51 tyś. złotych oraz 7 kategorii do wyboru. W konferencji prasowej brali udział:
Adam Walicki - Wiceprezes Fundacji Technotalenty,
Ida Stefanowicz – Główny specjalista Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku,
Monika Brzostek - Dyrektor ds. Sprzedaży w Regionie Białystok PKO Banku Polskiego,
Witold Karczewski - Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku,
Tomasz Stypułkowski – Prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej,
dr hab. Jerzy Halicki, prof. UwB - Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu w Białymstoku,
dr Andrzej Małkowski - kierownik Biura Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
Piotr Horba - Dyrektor Centrum Bankowości Korporacyjnej w Białymstoku Bank Zachodni WBK S.A,
Bogusław Łącki - Prezes Automatyka Pomiary Sterowanie S.A.
Mateusz Bajko - laureat Konkursu Technotalent 2017 w kategoriach Biznes i Technotalent PB 2017
Ewelina Brzozowska - finalistka Konkursu Technotalent 2017 w kategorii Technika
Maciej Aronowicz - Specjalista ds. PR Unicell Poland.
Konferencja 2018

TOP Start-up Polski Wschodniej

Już po raz trzeci startupy z naszego regionu będą miały możliwość wystąpienia przed zaproszonymi gośćmi Wschodniego Kongresu Gospodarczego.
Do 3 września 2018r. twórcy startupów mogą aplikować do konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2018 i powalczyć o przepustkę do świata wielkiego biznesu. Do programu dostanie się 10 wyselekcjonowanych start-upów, które zyskają wsparcie w drodze do rozwoju własnego biznesu. 5. Wschodni Kongres Gospodarczy odbędzie się 3-4 października 2018r. Zachęcamy do wzięcia udziału! Więcej informacji na stronie.
Top Start-up.png

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Ruszyła już XVI edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Jest to prestiżowe wyróżnienie przyznawane raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
W dniu 19 czerwca 2018 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość powołania Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. W uroczystości uczestniczył Adam Walicki, wiceprezes Fundacji Technotalenty. Powołana Kapituła wybierze nominowanych do tegorocznej edycji nagrody. Następnie z grona nominowanych Prezydent RP wskaże laureatów tegorocznej Nagrody Gospodarczej. O zaszczytne wyróżnienie mogą się ubiegać najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki kraju oraz stanowią wizytówkę Polski i promują nasz kraj na arenie międzynarodowej.
W gronie 112 instytucji z całego kraju, które są uprawnione do zgłaszania najlepszych przedsiębiorstw znajdują się najważniejsze uczelnie z kraju, stowarzyszenia gospodarcze, organizacje branżowe, urzędy marszałkowskie i związki samorządowe. Fundacja Technotalenty jako jedyna instytucja w województwie obok Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego po raz trzeci będzie nominować wiodące firmy z województwa podlaskiego do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. W ubiegłym roku firma SaMASZ, nominowana przez Fundację Technotalenty, znalazła się w finałowym gronie trzech firm nominowanych w kategorii Narodowy Sukces.
W tym roku Prezydent Andrzej Duda na uroczystej gali podczas tegorocznego Kongresu 590 w Rzeszowie wręczy statuetki laureatom w 5 kategoriach głównych i 2 kategoriach specjalnych.
Pełna lista członków Kapituły oraz więcej na temat Nagrody Gospodarczej znajduje się na stronie.
Nagroda Gospodarcza
fot. Kancelaria Prezydenta RP
Nagroda Gospodarcza
fot. Kancelaria Prezydenta RP
Nagroda Gospodarcza
fot. Kancelaria Prezydenta RP
Nagroda Gospodarcza
fot. Kancelaria Prezydenta RP
Nagroda Gospodarcza
fot. Kancelaria Prezydenta RP
Nagroda Gospodarcza
fot. Kancelaria Prezydenta RP

Międzynarodowa Konferencja Naukowa i Dobrych Praktyk "Kreatywność i innowacyjność w gospodarce regionu"

W dniach 14-15 czerwca 2018r. na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa i Dobrych Praktyk "Kreatywność i innowacyjność w gospodarce regionu", którego współorganizatorem była Fundacja Technotalenty.
Głównym celem konferencji było wzbogacenie stanu wiedzy dotyczącej innowacyjności przedsiębiorstw oraz gospodarki regionu. Zaproszeni uczestnicy konferencji: eksperci, naukowcy oraz laureaci Konkursu Technotalent prezentowali najlepsze praktyki w zakresie wprowadzania innowacji i rozwijania kreatywności. Drugiego dnia konferencji odbył się case study z udziałem finalistów i laureatów Konkursu Technotalent: Eweliną Brzozowską (finalistka Konkursu Technotalent 2017 w kategorii Technika), Mateuszem Bajko (zwycięzca Konkursu Technotalent 2017 w kategoriach Biznes oraz Technotalent Politechniki Białostockiej 2017), Janem Godlewskim (zwycięzca w kategorii Design w Konkursie Technotalent 2015) oraz Markiem Antoniukiem (finalista w kategorii Technika w konkursie Technotalent 2014). Uczestnicy panelu przedstawili historie swoich projektów i drogę do ich komercjalizacji. Przewodniczącym panelu był Adam Walicki Wiceprezes Fundacji Technotalenty.
Międzynarodowa Konferencja Naukowa
Międzynarodowa Konferencja Naukowa
Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Film z konferencji InnoSHARE on the road Meetup Białystok!

15 marca 2018 roku po raz pierwszy odbyło się spotkanie z cyklu InnoSHARE on the road Meetup Białystok.
Spotkanie poprzedziły warsztaty pn: „Czy warto myśleć, jak projektant? Rzecz o kreatywności i Design Thinking” poprowadzone przez firmę WHY. Prezentujemy krótki film podsumowujący wydarzenie.

III Kongres Liderów Zmian

Serdecznie zapraszamy na III Kongres Liderów Zmian, który odbędzie się 20 i 21 kwietnia 2018r w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.
Celem Kongresu Liderów Zmian jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej źródeł zmian w gospodarce, mechanizmów ich adaptacji w organizacjach oraz roli, jaką w tym procesie odgrywa Lider. Uczestnicy III Kongresu Liderów Zmian będą mieli możliwość udziału w prelekcjach oraz warsztatach prowadzonych przez ekspertów w zakresie zmian.
Organizatorem jest Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku.
Współorganizatorami są: Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku, Resursa Podlaska oraz Klaster Obróbki Metali.
Fundacja Technotalenty jest partnerem wspierającym wydarzenie.
Więcej informacji o wydarzeniu, harmonogram oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie: http://kongresliderowzmian.pl/

Zapraszamy do udziału!
III Kongres Liderów Zmian

InnoSHARE’18 on the road Białystok

15 marca 2018 r. obyło się w Uniwersyteckim Centrum Kultury na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku wydarzenie „innoSHARE’2018 on the road”, które wspólnie z Fundacja Polska Innowacyjna zorganizowała Fundacja Technotalenty.
innoSHARE to ogólnopolski kongres mający na celu integrację środowisk, które przyczyniają się do rozwoju i komercjalizacji polskich technologii powstających na uczelniach i w firmach. innoSHARE integruje też polskich naukowców i wybitnych polskich przedsiębiorców działających za granicą, którzy chcą promować i wspierać polskie technologie na świecie. „innoSHARE’2018 on the road” to seria wydarzeń towarzyszących ogólnopolskiego kongresu, które odbywają się w wybranych miastach, w tym w Białymstoku.
W spotkaniu uczestniczyli Maciej Żywno Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, prof. dr hab. Robert Ciborowski Rektor Uniwersytetu w Białymstoku oraz wielu przedstawicieli świata nauki i biznesu.
Na czwartkowym wydarzeniu innoSHARE’18 zostały poruszone różne tematy w formie paneli dyskusyjnych, wywiadów oraz krótkich prezentacji:
  • Jakie są bariery systemowe, które utrudniają środowisku akademickiemu współpracę z biznesem?
  • Jak skutecznie tworzyć startupy i spin-offy z nauki oraz badań?
  • Jak naukowiec i inwestor mogą wspólnie skomercjalizować oraz internacjonalizować projekty badawczo-rozwojowe?
  • Jak globalnie i nie wydając pieniędzy można promować swoje badania, startup i technologie?
Podczas pierwszego panelu ekspertów została podkreślona potrzeba wprowadzenia na uczelniach nowego, dodatkowego modelu kariery dla naukowców, którzy chcą realizować projekty badawczo-rozwojowe z przemysłem. W tej chwili takiej ścieżki rozwoju pracownika uczelni nie ma. Jest ścieżka dydaktyczna lub naukowa ale ta druga jako wskaźnik sukcesu bierze pod uwagę punkty za publikacje i to czy naukowiec zdobywa w założonym czasie stopnie i tytuły naukowe.
Drugi panel ekspertów skupiał się głównie na tematach dotyczących pozyskiwania środków na realizację projektów B+R. Uczestnikami tego panelu byli przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, Urzędu Marszałkowskiego oraz NCBiR.
Został zaprezentowany przykład skutecznej współpracy nauki z biznesem w postaci projektu AVAL (ang. Autonomous Vessel witch an Air Look), który jest realizowany w konsorcjum naukowo-przemysłowym przez Polietchniką Białostocką i trzy firmy (www.aval-project.pl).
W czasie spotkania miała również miejsce prezentacja studenckiego projektu ANIMA, który konsekwentnie rozwija produkt z obszaru urządzań oraz informatyki (https://www.facebook.com/AnimaBesos/).
Dodatkowo uczestnicy spotkania mogli poznać zasady działania platformy interne.st, która pomaga niekomercyjnie promować badania, projekty, startupy oraz kontaktować twórców z firmami, które potrzebują wyników badań.
Przed całym spotkaniem na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku zostały zorganizowane warsztaty prowadzone przez AskWhy.pl. pt. "Czy warto myśleć, jak projektant? Rzecz o kreatywności i Design Thinking", na którym uczestnicy dowiedzieli się:
  • jak codziennie dbać o swoją kreatywność,
  • na czym polega proces Design Thinking, kiedy go stosować i kiedy go nie stosować,
  • jak skutecznie wykorzystywać empatię i burzę mózgów do generowania kreatywnych pomysłów,
  • jak kreatywne pomysły przekształcać w skuteczne rozwiązania.
Partnerami wydarzenia byli m.in.: Województwo Podlaskie, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej oraz AskWhy.pl.
InnoSHARE’18

innoSHARE on the road: Meetups – Białystok 15 marca 2018r. !

Fundacja Polska Innowacyjna wraz z Fundacją Technotalenty zapraszają na kolejne w tym roku spotkanie z cyklu innoSHARE on the road: Meetups, które odbędzie się 15.03.2018 roku w Białymstoku, w Uniwersyteckim Centrum Kultury przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1N w sali 1003 Sara.

Startujemy o godzinie 16.00 z rejestracją uczestników. Natomiast oficjalne rozpoczęcie Meetupu nastąpi o godzinie 17.00.

Spotkanie innoSHARE on the road: Meetups – Białystok poprzedzą warsztaty pn: „Czy warto myśleć, jak projektant? Rzecz o kreatywności i Design Thinking” poprowadzone przez firmę WHY! Warsztaty odbędą się w sali 2004 wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Konstantego Ciołkowskiego 1L w Białymstoku.

Na wydarzeniu zostaną poruszone w formie paneli dyskusyjnych, wywiadów oraz krótkich prezentacji takie tematy jak:

  • Jak skutecznie tworzyć startupy i spin-offy z nauki oraz badań?
  • Współpraca na linii naukowiec-inwestor. Jak wspólnie komercjalizować i internacjonalizować projekty badawczo-rozwojowe?
  • interne.st - jak globalnie promować swoje badania, startup, spin-off i technologie, nie wydając na to pieniędzy?
  • Finansowanie i wsparcie rozwoju startupów R&D i komercjalizacji badań.

W czasie wydarzenia zostaną również przedstawione dwa projekty R&D:

  • Projekt AVAL - Innowacje na morzu i w powietrzu - skuteczna współpracy regionów
  • Anima- urządzenie, dzięki któremu codzienne zabiegane życie stanie się prostsze

W naszych wydarzeniach udział może wziąć każdy (wstęp wolny). Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na naszej stronie

W szczególności zapraszamy:

  1. 1. Osobiście
    • doktorantów, młodych naukowców, pracowników naukowych,
    • pracowników z działów badawczo-rozwojowych z MŚP,
    • przedstawicieli firm posiadających dział R&D
    • startupy wysokich technologii z komponentem R&D
    • liderów opinii naukowej, innowacyjnej i przedsiębiorczości technologicznej
  • 2. Organizacje i instytucje
    • otoczenia biznesu i innowacji,
    • uczelniane zajmujące się wsparciem rozwoju współpracy nauki z biznesem czy też komercjalizacji badań,
    • jednostki samorządowe związane z rozwojem i planowaniem strategii współpracy nauki z biznesem.

    Partnerem regionalnym spotkania w Białymstoku jest:

    - Fundacja TECHNOTALENTY
    Fundacja jest organizatorem największego w Polsce północno-wschodniej konkursu TECHNOTALENT, w którym utalentowani młodzi studenci, uczniowie i absolwenci prezentują swoje projekty technologiczne. Działalność Fundacji jest oparta o współpracę z lokalnymi firmami, uczelniami oraz instytucjami otoczenia biznesu.

    Partnerami wydarzenia są:

    • Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
    • Uniwersytet w Białymstoku
    • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
    • Politechnika Białostocka
    • Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Białymstoku
    • Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Sp. z o.o.
    • AskWhy.pl
    • Fundacja KGHM Polska Miedź
    • AOMB Polska
    • ALFABEAT
    • Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
    • Miasto stołeczne Warszawa: zakochaj się w Warszawie przedsiębiorczej

    Patroni medialni:

    • Kurier Poranny
    • TVP 3 Białystok
    • Białystok Online
    • Przedsiębiorcze Podlasie
    • Radio Akadera
    Serdecznie zapraszamy!
    Meetups – Białystok 15 marca 2018r.

    Uroczysta Gala rozdania nagród Konkursu Technotalent 2017!

    1 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród. Podczas Gali zostały ogłoszone wyniki konkursu a Fundatorzy wręczyli swoje nagrody.
    Wysoki poziom prac finałowych sprawił, iż Kapituły w poszczególnych kategoriach postanowiły przyznać dodatkowo wyróżnienia w konkursie. W Gali wzięło udział ok 160 osób:
    uczestnicy, nauczyciele, opiekunowie, dyrektorzy szkół, członkowie kapituł, partnerzy Fundacji, przedstawiciele fundatorów oraz instytucji patronujących i partnerskich. Podczas wydarzenia dodatkowo, uhonorowani i przedstawieni zostali nowi partnerzy Fundacji Technotalenty.
    Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym!

    Pełna lista laureatów i wyróżnionych znajduje się na stronie konkursu.
    Gala 2017

    Finały Konkursu Technotalent 2017

    Serdecznie zapraszamy do udziału w finałach konkursu Technotalent 2017, które odbędą się w dniach 21 i 22 listopada 2017r., w auli 2003 Instytutu Biologii Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1K w Białymstoku.
    Finaliści zaprezentują swoje projekty przed Kapitułą Konkursową i publicznością. W wyniku późniejszych obrad Kapituł Konkursowych zostaną wybrani laureaci konkursu. Skład Kapituł Konkursowych oraz lista finalistów została opublikowana stronie konkursu. Zwycięzców konkursu poznamy na Gali w dniu 1 grudnia 2017 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
    Technotalent Harmonogram 2017

    Znamy już finalistów w Konkursie Technotalent 2017!

    Kapituły w kategoriach Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent PB 2017, Technotalent UMB 2017, Technotalent UwB 2017 oraz Inspiracje 2017 wybrały po 5 projektów finałowych oraz maksymalnie 5 projektów rezerwowych.
    Wszyscy autorzy projektów finałowych oraz rezerwowych zostali zaproszeni na warsztaty mające m.in. przygotować ich do prezentacji finałowej czy dać wskazówki jak rozwijać projekt w przyszłości. Szkolenia ruszają od 6 listopada.
    Finalistów oraz ich prezentacje zobaczymy 21 i 22 listopada na Finałach Konkursu Technotalent 2017, które odbędą się na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1K. Laureatów poszczególnych kategorii poznamy na Gali rozdania nagród 1 grudnia.

    Harmonogram Finałów

    21 Listopad 2017

    9:00-9:15- rozpoczęcie Finału
    9:15-11:00- prezentacje uczestników w kategorii „Technotalent PB 2017”
    11:15-13:00- prezentacje uczestników w kategorii „Technotalent UwB 2017”
    13:15-15:00- prezentacje uczestników w kategorii „Technotalent UMB 2017”
    15:15-17:00- prezentacje uczestników w kategorii specjalnej „Inspiracje 2017”

    22 Listopad 2017

    10:00-10:15- rozpoczęcie Finału
    10:15-12:00- prezentacje uczestników w kategorii „Wyzwanie Społeczne”
    12:15-14:00- prezentacje uczestników w kategorii „Technika”
    14:15-16:00- prezentacje uczestników w kategorii „Biznes”

    Gratulujemy wszystkim finalistom oraz autorom projektów wyróżnionych!
    Wyniki Konkursu Technotalent 2017

    Uwaga przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń w Konkursie Technotalent 2017!!!

    Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem Technotalent 2017 i liczne pytania o możliwość zmiany terminu zakończenia etapu przyjmowania zgłoszeń Fundacja Technotalenty podjęła decyzję o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń do 23 października 2017 włącznie.
    Pula nagród wynosi 46 000 zł. W tym roku do wyboru jest aż 7 kategorii:
    Technika, Biznes, Wyzwanie Społeczne, Technotalent Politechniki Białostockiej 2017, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2017, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2017 oraz Inspiracje 2017. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 18-35 lat związanych z województwem podlaskim lub warmińsko-mazurskim. Można zgłosić udział w więcej niż jednej kategorii.

    W tegorocznej edycji szukamy talentów ze wszystkich dziedzin - nie tylko technologcznych! Pierwszy raz w historii konkursu mamy specjalne kategorie dla Technotalentów z Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W konkursie mogą być zgłaszane projekty na różnym etapie rozwoju.

    Informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowych znajdują się na naszej stronie internetowej

    Bieżące informacje o konkursie można znaleźć na Facebooku.
    Przedłużenie terminu

    Film promocyjny Fundacji Technotalenty

    Niezmiernie miło jest nam zaprezentować nasz pierwszy film promocyjny Fundacji Technotalenty! Zapraszamy do oglądania!
    Autor filmu: Adam Ostaszewski http://adamostaszewski.com/

    Spotkanie Finalistów Konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji Technotalenty

    2 października 2017r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się coroczne spotkanie Finalistów Konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji Technotalenty.
    Podczas spotkania poznaliśmy losy naszych Talentów, czyli m.in. jakie maja plany na przyszłość, czy realizują obecnie jakieś projekty, jakie sukcesy do tej pory osiągnęli. Na spotkaniu zaprezentowali się Kamil Stysiak i Paulina Staniszewska (laureaci nagrody głównej w kategorii Design Konkursu Technotalent 2014), Marcin Żukowski (członek zespołu zwycięskiego w kategorii Technotalent Politechniki Białostockiej w ubiegłorocznej edycji konkursu), Damian Orzechowski, Konrad Andrzejuk (laureaci Konkursu Technotalent 2016 w kategorii nagrody specjalnej dla najlepszego zespołu uczniowskiego) oraz Piotr Wasilewski (laureat w kategorii Technika konkursu Technotalent 2016). Dodatkowo zaraz po prezentacjach udaliśmy się do biura Photon Entertainment oraz RiftCat porozmawiać z nimi o ich biznesie i otrzymać wskazówki jak osiągnąć sukces. Po części oficjalnej nastąpił czas na swobodną rozmowę przy kawie z uczestnikami spotkania.
    Spotkanie finalistów

    Konferencja prasowa poświęcona Konkursowi Technotalent 2017.

    18 września w sali konferencyjnej przy rektoracie Politechniki Białosotckiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona czwartej edycji Konkursu Technotalent.

    Celem konferencji prasowej było przedstawienie zasad udziału w konkursie oraz przedstawienie organizatorów i fundatorów nagród. Na konferencji uczestniczyli:

    dr Jolanta Koszelew – Prezes Fundacji Technotalenty,
    Marek Siergiej - Przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty,
    Krzysztof Ryczko – Dyrektor Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku,
    Wojciech Tarasiuk -Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Białymstoku,
    Mirosław Leśniewski - Dyrektor Biura Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku,
    Tomasz Stypułkowski – Prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej,
    dr hab. Jerzy Halicki, prof. UwB - Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu w Białymstoku,
    dr Andrzej Małkowski - specjalista Uczelnianego Biura ds. Ochrony Własności Intelektualnej i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
    Grzegorz Sienkiewicz - Brand Manager w Unicell Poland.

    Celem konkursu jest identyfikacja i wsparcie rozwoju zdolnych uczniów, studentów, doktorantów i absolwentów z Polski północno-wschodniej, w wieku od 18 do 35 lat, którzy realizują lub zrealizowały innowacyjne projekty techniczne lub biznesowe. Rywalizacja konkursowa będzie przebiegać w siedmiu kategoriach: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent Politechniki Białostockiej 2017, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2017, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2017 oraz Inspiracje 2017. Kapituły Konkursu Technotalent 2017 tworzyć będą eksperci z firm, instytucji patronujących i wspierających całość przedsięwzięcia oraz naukowcy z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Podstawą kwalifikacji zgłoszonych do konkursu prac będzie wykorzystanie nowoczesnych technologii.

    2017_09_18 technotalenty konferencja pb

    Ruszyła czwarta edycja Konkursu Technotalent!

    Od 12 września do 18 października 2017 roku trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie Technotalent 2017.

    Organizatorem czwartej edycji konkursu jest Fundacja Technotalenty. Współorganizatorami są Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku oraz PKO Bank Polski. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Celem konkursu jest identyfikacja oraz wsparcie osób i zespołów, które tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne.

    Celem konkursu jest wsparcie rozwoju zdolnych osób z regionu północno-wschodniej Polski. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, doktoranci i absolwenci wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów.

    Tegoroczne kategorie konkursowe to: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent Politechniki Białostockiej 2017, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2017, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2017 oraz Inspiracje 2017. W zakładce Konkurs pojawił się formularz umożliwiający zgłoszenia zrealizowanych lub przyszłych projektów i koncepcji, które powstały w ostatnich latach. Zgłoszony projekt powinien wykorzystywać nowoczesne technologie.

    Zapraszamy do udziału!

    2017_09_18 technotalenty konferencja pb

    W dniach 21-22 kwietnia 2017 roku na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbędzie się II Kongres Liderów Zmian.

    Kongres jest poświęcony zagadnieniom przywództwa i skutecznym metodom kierowania zespołami w firmach i organizacjach.

    Kongres jest poświęcony zagadnieniom przywództwa i skutecznym metodom kierowania zespołami w firmach i organizacjach. Partnerem merytorycznym jest najbardziej renomowana firma konsultacyjna w Polsce - ICAN Institute/HBRP. Fundacja Technotalenty jest partnerem wspierającym wydarzenie. Program, lista prelegentów oraz możliwość rejestracji znajduje się na stronie II Kongresu Liderów Zmian: http://kongresliderowzmian.pl/. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

    W dniach 21-22 kwietnia 2017 roku na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbędzie się II Kongres Liderów Zmian.

    Fundacja TECHNOTALENTY została partnerem międzynarodowej konferencji dotyczącej przedsiębiorczości akademickiej.

    MELES - More Entrepreneurial Life at European Schools odbędzie się w Białymstoku 29-30 marca 2017 r.

    MELES - More Entrepreneurial Life at European Schools odbędzie się w Białymstoku 29-30 marca 2017 r. W agendzie konferencji znalazły się m.in.:

    • Prezentacja możliwości pozyskania finansowania na realizację projektów biznesowych;
    • Historia sukcesu lokalnych startupów studenckich;
    • Networking środowiska akademickiego i biznesowego;
    • Warsztaty - Design Thinking i Business Model Canvas.

    Miejsce: Politechnika Białostocka, Wydział Informatyki, ul. Wiejska 45 a, sala konferencyjna: 12 B

    Udział w konferencji jest bezpłatny.

    Rejestracja i więcej informacji na stronie: www.wi.pb.edu.pl/meles/

    Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

    Fundacja TECHNOTALENTY została partnerem  międzynarodowej konferencji dotyczącej przedsiębiorczości akademickiej.

    Gala Konkursu Technotalent 2016

    Dnia 7 grudnia 2016r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się Gala Finałowa Konkursu Technotalent 2016. Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu a Fundatorzy wręczyli nagrody tegorocznym Laureatom.

    Wysoki poziom prac finałowych sprawił, iż Kapituły w poszczególnych kategoriach postanowiły przyznać dodatkowo wyróżnienia w konkursie. W Gali wzięło udział ponad 100 osób: uczestnicy, nauczyciele, opiekunowie, dyrektorzy szkół, członkowie kapituł, przedstawiciele instytucji patronujących i partnerskich, partnerzy Fundacji.

    Podczas wydarzenia dodatkowo, uhonorowani i przedstawieni zostali nowi partnerzy Fundacji Technotalenty: Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Instytut Innowacji i Technologii PB, Izba Przemysłowo-Handlowa, Unicell Poland, Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, Stowarzyszenie EuroPartner AKIA oraz TangramCare.

    Dodatkowo Fundacja Technotalenty postanowiła uhonorować również m.in. opiekunów projektów zwycięskich za ich szczególny wkład w rozwój projektów swoich podopiecznych i przyczynienie się tym samym do sukcesu tegorocznej edycji Konkursu Technotalent.

    Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym!

    Lista Laureatów znajduje się w zakładce Konkursu Technotalent 2016.

    Gala Konkursu Technotalent 2016

    Finał Konkursu Technotalent 2016

    W dniu 22 listopada 2016 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbył się finał Konkursu Technotalent 2016. Finał w kategorii specjalnej Inspiracje 2016 odbył się natomiast w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości Politechniki Białostockiej.

    Podczas finału twórcy najlepszych pięciu projektów (w kategoriach: Technika, Technotalent Politechniki Białostockiej, Biznes oraz Inspiracje 2016) indywidualnie lub zespołowo podczas 10-minutowego wystąpienia prezentowali swoje rozwiązania przed Kapitułą Konkursową w danej kategorii oraz zgromadzoną publicznością. Po każdym wystąpieniu następował czas na pytania ze strony Kapituły. W każdej Kapitule zasiadali eksperci z danej dziedziny: właściciele lub prezesi wiodących firm w regionie, przedstawiciele przedsiębiorstw - dyrektorzy działów wykorzystujących nowoczesne technologie, przedstawiciele świata nauki oraz przedstawiciele instytucji patronujących konkursowi.

    Wyniki obrad kapituł poznamy dopiero na Gali Konkursowej 7 grudnia 2016r w Operze i Filharmonii Podlaskiej

    Pełna lista finalistów walczących o nagrody główne znajduje się w zakładce Konkursu Technotalent 2016.

    Finał Konkursu Technotalent 2016

    Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

    Fundacja Technotalenty od roku 2016 dołączyła do grona 112 instytucji, które mogą zgłaszać firmy do jednej z najbardziej prestiżowych nagród w Polsce – Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

    Jesteśmy dumni z faktu, że nasza organizacja otrzymała tak zaszczytne wyróżnienie i możewskazać firmy, które najbardziej się przyczyniają do rozwoju naszej gospodarki. W roku 2016 Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP będzie przyznana w kategoriach: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, START UP PL, Badania + Rozwój.

    Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu oraz pełna lista instytucji zgłaszających firmy do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, znajduje się na stronie internetowej: http://www.prezydent.pl/kancelaria/nagroda-gospodarcza/

    Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

    Przedłużenie terminu zgłoszeń do 25 października 2016

    Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem Technotalent 2016 i liczne pytania o możliwość przedłużenia terminu zgłoszeń ze strony uczestników, fundacja podjęła decyzję o zmianie terminu nadsyłania zgłoszeń do 25 października 2016.

    Niezmiernie miło jest nam również poinformować o tym, że pula nagród w konkursie Technotalent 2016 powiększyła się o nową nagrodę specjalną - „Inspiracje 2016”! Nagroda ta została ufundowana przez markę Primacol. Każdy uczestnik/zespół bez względu na wybór kategorii głównej weźmie udział w rywalizacji o nagrodę „Inspiracje 2016” w wysokości 3000zł.

    Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie konkursu: http://technotalenty.pl/konkurs2016/

    Przedłużenie terminu zgłoszeń do 25 października 2016

    Spotkanie finalistów i laureatów konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji

    27 września 2016 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbyło się coroczne otwarte spotkanie finalistów i laureatów konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji. W spotkaniu wzięli także uczniowie oraz nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie otworzył Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Roman Kaczyński.

    Podczas spotkania swoje projekty i plany na przyszłość zaprezentowała szóstka finalistów dotychczasowych edycji konkursu Technoalent:

    • Marcin Joka zdobywca nagrody głównej w konkursie Technotalent2015 w kategorii Biznes za projekt Cube&Code. Razem z zespołem zaprojektował robota edukacyjnego o nazwie Photon.
    • Paulina Staniszewska i Kamil Stysiak oraz zdobywcy nagrody głównej w Technotalent 2014 w kategorii Design za projekt – Elektryczny rower customowy.
    • Jan Godlewski zdobywca nagrody głównej w konkursie Technotalent 2015 w kategorii Design za projekt NUNO.
    • Dominik Brzozowski – Wyróżniony projekt uczniowski w konkursie Technotalent 2015. Projekt: Niewykorzystana moc baterii.
    • Mateusz Ołdytowski - konkurs Technotalent 2015. W kategorii Design projekt BLOKK otrzymał wyróżnienie.
    • Paweł Kochaniec - finalista konkursu Technotalent 2015 w kategorii Design. Projekt: Mobilne kojce dla cieląt.

    Finaliści mieli okazje opowiedzieć o swoich dokonaniach i planach na przyszłość. Prezes Fundacji, Pani Jolanta Koszelew, przedstawiła działalność Fundacji, podsumowała dotychczasowe edycje konkursu i przekazała informacje dotyczące tegorocznej edycji konkursu Technotalent 2016.

    W czasie spotkanie zaprezentowali się nowi partnerzy Fundacji: Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Park Naukowo – Technologiczny w Ełku, Unicell Poland oraz Izba Przemysłowo-Handlowa.

    Spotkanie zakończyło się sesją networkingową, która była okazją o nawiązania bezpośredniego kontaktu laureatów konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji.

    Spotkanie finalistów i laureatów konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji

    Już można się zgłaszać do Konkursu Technotalent 2016

    Od poniedziałku, 12 września 2016 roku można zgłaszać swoje projekty i pomysły do III edycji Konkursu Technotalent. Zgłoszenia udziału przyjmowane są poprzez aplikację internetową do dnia 18 października 2016. Wypełniając formularz zgłoszeniowy kandydaci na zwycięzców w trzech głównych kategoriach konkursowych mogą liczyć na wygraną po 10 000 zł. Również uczniowie i ich opiekunowie mają szansę zdobyć dodatkowe nagrody.

    Szczegóły na stronie http://technotalenty.pl/konkurs2016/

    Zapraszamy do udziału w Konkursie Technotalent 2016.

    Już można się zgłaszać do Konkursu Technotalent 2016

    Konferencja prasowa

    Z okazji inauguracji Konkursu Technotalent 2016 w dniu 12 września 2016 na Politechnice Białostockiej odbyła się konferencja prasowa, której celem było przedstawienie zasad udziału w konkursie oraz przedstawienie organizatorów i fundatorów nagród.

    W konferencji udział wzięli:
    Jolanta Koszelew - Prezes Zarządu Fundacji Technotalenty
    Marek Siergiej - Przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty
    Tomasz Stypułkowski - Prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej
    Krzysztof Ryczko - Dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku
    Jan Zadykowicz - Wiceprezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
    Mirosław Leśniewski - Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
    Jan Godlewski - Laureat Konkursu Technotalent 2015

    Kategoriami głównymi Konkursu Technotalent 2016 są: Technika, Technotalent Politechniki Białostockiej oraz Biznes. Uczestnicy mogą zgłaszać projekty zrealizowane, które powstały w ostatnich trzech latach i nie zdobyły nagród głównych w Konkursie Technotalent oraz w innych konkursach. Zgłoszony projekt powinien wykorzystywać nowoczesne technologie.

    Nowością w tegorocznym konkursie jest kategoria Technotalent Politechniki Białostockiej skierowana do studentów i pracowników Politechniki. Jest to efekt dostrzeżenia przez uczelnię potrzeby wsparcia projektów naukowych i studenckich, które posiadają w sobie potencjał komercjalizacyjny.

    Fundatorami głównych nagród w Konkursie Technotalent 2016 są:
    Izba Przemysłowo – Handlowa – kategoria „Technika”
    Politechnika Białostocka – kategoria „Technotalent Politechniki Białostockiej”
    Narodowy Bank Polski – kategoria „Biznes”

    Wszystkie informacje dotyczące konkursu Technotalent 2016 znajdują się na stronie konkursu: http://technotalenty.pl/konkurs2016/.

    Konferencja prasowa Technotalent 2016

    We wrześniu rusza trzecia edycja Konkursu Technotalent

    Już od 12 września rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do udziału w Technotalent 2016. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Technotalenty. Celem konkursu jest identyfikacja oraz wsparcie osób i zespołów, które tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne.

    Główne kategorie konkursu Technotalent 2016 to: Technika, Biznes oraz Technotalent Politechniki Białostockiej. 12 września na stronie: http://technotalenty.pl/konkurs2016/ pojawi się formularz umożliwiający zgłoszenia zrealizowanych lub przyszłych projektów i koncepcji, które powstały w ostatnich trzech latach i nie zdobyły nagród głównych w konkursie Technotalent oraz w innych konkursach. Zgłoszony projekt powinien wykorzystywać nowoczesne technologie.

    Więcej informacji na temat konkursu już wkrótce!

    Konkurs Technotalent 2016