Aktualności

Uroczysta Gala rozdania nagród Konkursu Technotalent 2017!

1 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród. Podczas Gali zostały ogłoszone wyniki konkursu a Fundatorzy wręczyli swoje nagrody.
Wysoki poziom prac finałowych sprawił, iż Kapituły w poszczególnych kategoriach postanowiły przyznać dodatkowo wyróżnienia w konkursie. W Gali wzięło udział ok 160 osób:
uczestnicy, nauczyciele, opiekunowie, dyrektorzy szkół, członkowie kapituł, partnerzy Fundacji, przedstawiciele fundatorów oraz instytucji patronujących i partnerskich. Podczas wydarzenia dodatkowo, uhonorowani i przedstawieni zostali nowi partnerzy Fundacji Technotalenty.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym!

Pełna lista laureatów i wyróżnionych znajduje się na stronie konkursu.
Gala 2017

Finały Konkursu Technotalent 2017

Serdecznie zapraszamy do udziału w finałach konkursu Technotalent 2017, które odbędą się w dniach 21 i 22 listopada 2017r., w auli 2003 Instytutu Biologii Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1K w Białymstoku.
Finaliści zaprezentują swoje projekty przed Kapitułą Konkursową i publicznością. W wyniku późniejszych obrad Kapituł Konkursowych zostaną wybrani laureaci konkursu. Skład Kapituł Konkursowych oraz lista finalistów została opublikowana stronie konkursu. Zwycięzców konkursu poznamy na Gali w dniu 1 grudnia 2017 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Technotalent Harmonogram 2017

Znamy już finalistów w Konkursie Technotalent 2017!

Kapituły w kategoriach Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent PB 2017, Technotalent UMB 2017, Technotalent UwB 2017 oraz Inspiracje 2017 wybrały po 5 projektów finałowych oraz maksymalnie 5 projektów rezerwowych.
Wszyscy autorzy projektów finałowych oraz rezerwowych zostali zaproszeni na warsztaty mające m.in. przygotować ich do prezentacji finałowej czy dać wskazówki jak rozwijać projekt w przyszłości. Szkolenia ruszają od 6 listopada.
Finalistów oraz ich prezentacje zobaczymy 21 i 22 listopada na Finałach Konkursu Technotalent 2017, które odbędą się na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1K. Laureatów poszczególnych kategorii poznamy na Gali rozdania nagród 1 grudnia.

Harmonogram Finałów

21 Listopad 2017

9:00-9:15- rozpoczęcie Finału
9:15-11:00- prezentacje uczestników w kategorii „Technotalent PB 2017”
11:15-13:00- prezentacje uczestników w kategorii „Technotalent UwB 2017”
13:15-15:00- prezentacje uczestników w kategorii „Technotalent UMB 2017”
15:15-17:00- prezentacje uczestników w kategorii specjalnej „Inspiracje 2017”

22 Listopad 2017

10:00-10:15- rozpoczęcie Finału
10:15-12:00- prezentacje uczestników w kategorii „Wyzwanie Społeczne”
12:15-14:00- prezentacje uczestników w kategorii „Technika”
14:15-16:00- prezentacje uczestników w kategorii „Biznes”

Gratulujemy wszystkim finalistom oraz autorom projektów wyróżnionych!
Wyniki Konkursu Technotalent 2017

Uwaga przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń w Konkursie Technotalent 2017!!!

Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem Technotalent 2017 i liczne pytania o możliwość zmiany terminu zakończenia etapu przyjmowania zgłoszeń Fundacja Technotalenty podjęła decyzję o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń do 23 października 2017 włącznie.
Pula nagród wynosi 46 000 zł. W tym roku do wyboru jest aż 7 kategorii:
Technika, Biznes, Wyzwanie Społeczne, Technotalent Politechniki Białostockiej 2017, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2017, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2017 oraz Inspiracje 2017. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 18-35 lat związanych z województwem podlaskim lub warmińsko-mazurskim. Można zgłosić udział w więcej niż jednej kategorii.

W tegorocznej edycji szukamy talentów ze wszystkich dziedzin - nie tylko technologcznych! Pierwszy raz w historii konkursu mamy specjalne kategorie dla Technotalentów z Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W konkursie mogą być zgłaszane projekty na różnym etapie rozwoju.

Informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowych znajdują się na naszej stronie internetowej

Bieżące informacje o konkursie można znaleźć na Facebooku.
Przedłużenie terminu

Film promocyjny Fundacji Technotalenty

Niezmiernie miło jest nam zaprezentować nasz pierwszy film promocyjny Fundacji Technotalenty! Zapraszamy do oglądania!
Autor filmu: Adam Ostaszewski http://adamostaszewski.com/

Spotkanie Finalistów Konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji Technotalenty

2 października 2017r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się coroczne spotkanie Finalistów Konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji Technotalenty.
Podczas spotkania poznaliśmy losy naszych Talentów, czyli m.in. jakie maja plany na przyszłość, czy realizują obecnie jakieś projekty, jakie sukcesy do tej pory osiągnęli. Na spotkaniu zaprezentowali się Kamil Stysiak i Paulina Staniszewska (laureaci nagrody głównej w kategorii Design Konkursu Technotalent 2014), Marcin Żukowski (członek zespołu zwycięskiego w kategorii Technotalent Politechniki Białostockiej w ubiegłorocznej edycji konkursu), Damian Orzechowski, Konrad Andrzejuk (laureaci Konkursu Technotalent 2016 w kategorii nagrody specjalnej dla najlepszego zespołu uczniowskiego) oraz Piotr Wasilewski (laureat w kategorii Technika konkursu Technotalent 2016). Dodatkowo zaraz po prezentacjach udaliśmy się do biura Photon Entertainment oraz RiftCat porozmawiać z nimi o ich biznesie i otrzymać wskazówki jak osiągnąć sukces. Po części oficjalnej nastąpił czas na swobodną rozmowę przy kawie z uczestnikami spotkania.
Spotkanie finalistów

Konferencja prasowa poświęcona Konkursowi Technotalent 2017.

18 września w sali konferencyjnej przy rektoracie Politechniki Białosotckiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona czwartej edycji Konkursu Technotalent.

Celem konferencji prasowej było przedstawienie zasad udziału w konkursie oraz przedstawienie organizatorów i fundatorów nagród. Na konferencji uczestniczyli:

dr Jolanta Koszelew – Prezes Fundacji Technotalenty,
Marek Siergiej - Przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty,
Krzysztof Ryczko – Dyrektor Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku,
Wojciech Tarasiuk -Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Białymstoku,
Mirosław Leśniewski - Dyrektor Biura Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku,
Tomasz Stypułkowski – Prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej,
dr hab. Jerzy Halicki, prof. UwB - Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu w Białymstoku,
dr Andrzej Małkowski - specjalista Uczelnianego Biura ds. Ochrony Własności Intelektualnej i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
Grzegorz Sienkiewicz - Brand Manager w Unicell Poland.

Celem konkursu jest identyfikacja i wsparcie rozwoju zdolnych uczniów, studentów, doktorantów i absolwentów z Polski północno-wschodniej, w wieku od 18 do 35 lat, którzy realizują lub zrealizowały innowacyjne projekty techniczne lub biznesowe. Rywalizacja konkursowa będzie przebiegać w siedmiu kategoriach: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent Politechniki Białostockiej 2017, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2017, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2017 oraz Inspiracje 2017. Kapituły Konkursu Technotalent 2017 tworzyć będą eksperci z firm, instytucji patronujących i wspierających całość przedsięwzięcia oraz naukowcy z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Podstawą kwalifikacji zgłoszonych do konkursu prac będzie wykorzystanie nowoczesnych technologii.

2017_09_18 technotalenty konferencja pb

Ruszyła czwarta edycja Konkursu Technotalent!

Od 12 września do 18 października 2017 roku trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie Technotalent 2017.

Organizatorem czwartej edycji konkursu jest Fundacja Technotalenty. Współorganizatorami są Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku oraz PKO Bank Polski. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Celem konkursu jest identyfikacja oraz wsparcie osób i zespołów, które tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Celem konkursu jest wsparcie rozwoju zdolnych osób z regionu północno-wschodniej Polski. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, doktoranci i absolwenci wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów.

Tegoroczne kategorie konkursowe to: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent Politechniki Białostockiej 2017, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2017, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2017 oraz Inspiracje 2017. W zakładce Konkurs pojawił się formularz umożliwiający zgłoszenia zrealizowanych lub przyszłych projektów i koncepcji, które powstały w ostatnich latach. Zgłoszony projekt powinien wykorzystywać nowoczesne technologie.

Zapraszamy do udziału!

2017_09_18 technotalenty konferencja pb

W dniach 21-22 kwietnia 2017 roku na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbędzie się II Kongres Liderów Zmian.

Kongres jest poświęcony zagadnieniom przywództwa i skutecznym metodom kierowania zespołami w firmach i organizacjach.

Kongres jest poświęcony zagadnieniom przywództwa i skutecznym metodom kierowania zespołami w firmach i organizacjach. Partnerem merytorycznym jest najbardziej renomowana firma konsultacyjna w Polsce - ICAN Institute/HBRP. Fundacja Technotalenty jest partnerem wspierającym wydarzenie. Program, lista prelegentów oraz możliwość rejestracji znajduje się na stronie II Kongresu Liderów Zmian: http://kongresliderowzmian.pl/. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

W dniach 21-22 kwietnia 2017 roku na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbędzie się II Kongres Liderów Zmian.

Fundacja TECHNOTALENTY została partnerem międzynarodowej konferencji dotyczącej przedsiębiorczości akademickiej.

MELES - More Entrepreneurial Life at European Schools odbędzie się w Białymstoku 29-30 marca 2017 r.

MELES - More Entrepreneurial Life at European Schools odbędzie się w Białymstoku 29-30 marca 2017 r. W agendzie konferencji znalazły się m.in.:

 • Prezentacja możliwości pozyskania finansowania na realizację projektów biznesowych;
 • Historia sukcesu lokalnych startupów studenckich;
 • Networking środowiska akademickiego i biznesowego;
 • Warsztaty - Design Thinking i Business Model Canvas.

Miejsce: Politechnika Białostocka, Wydział Informatyki, ul. Wiejska 45 a, sala konferencyjna: 12 B

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracja i więcej informacji na stronie: www.wi.pb.edu.pl/meles/

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Fundacja TECHNOTALENTY została partnerem międzynarodowej konferencji dotyczącej przedsiębiorczości akademickiej.

Gala Konkursu Technotalent 2016

Dnia 7 grudnia 2016r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się Gala Finałowa Konkursu Technotalent 2016. Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu a Fundatorzy wręczyli nagrody tegorocznym Laureatom.

Wysoki poziom prac finałowych sprawił, iż Kapituły w poszczególnych kategoriach postanowiły przyznać dodatkowo wyróżnienia w konkursie. W Gali wzięło udział ponad 100 osób: uczestnicy, nauczyciele, opiekunowie, dyrektorzy szkół, członkowie kapituł, przedstawiciele instytucji patronujących i partnerskich, partnerzy Fundacji.

Podczas wydarzenia dodatkowo, uhonorowani i przedstawieni zostali nowi partnerzy Fundacji Technotalenty: Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Instytut Innowacji i Technologii PB, Izba Przemysłowo-Handlowa, Unicell Poland, Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, Stowarzyszenie EuroPartner AKIA oraz TangramCare.

Dodatkowo Fundacja Technotalenty postanowiła uhonorować również m.in. opiekunów projektów zwycięskich za ich szczególny wkład w rozwój projektów swoich podopiecznych i przyczynienie się tym samym do sukcesu tegorocznej edycji Konkursu Technotalent.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym!

Lista Laureatów znajduje się w zakładce Konkursu Technotalent 2016.

Gala Konkursu Technotalent 2016

Finał Konkursu Technotalent 2016

W dniu 22 listopada 2016 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbył się finał Konkursu Technotalent 2016. Finał w kategorii specjalnej Inspiracje 2016 odbył się natomiast w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości Politechniki Białostockiej.

Podczas finału twórcy najlepszych pięciu projektów (w kategoriach: Technika, Technotalent Politechniki Białostockiej, Biznes oraz Inspiracje 2016) indywidualnie lub zespołowo podczas 10-minutowego wystąpienia prezentowali swoje rozwiązania przed Kapitułą Konkursową w danej kategorii oraz zgromadzoną publicznością. Po każdym wystąpieniu następował czas na pytania ze strony Kapituły. W każdej Kapitule zasiadali eksperci z danej dziedziny: właściciele lub prezesi wiodących firm w regionie, przedstawiciele przedsiębiorstw - dyrektorzy działów wykorzystujących nowoczesne technologie, przedstawiciele świata nauki oraz przedstawiciele instytucji patronujących konkursowi.

Wyniki obrad kapituł poznamy dopiero na Gali Konkursowej 7 grudnia 2016r w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Pełna lista finalistów walczących o nagrody główne znajduje się w zakładce Konkursu Technotalent 2016.

Finał Konkursu Technotalent 2016

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Fundacja Technotalenty od roku 2016 dołączyła do grona 112 instytucji, które mogą zgłaszać firmy do jednej z najbardziej prestiżowych nagród w Polsce – Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jesteśmy dumni z faktu, że nasza organizacja otrzymała tak zaszczytne wyróżnienie i możewskazać firmy, które najbardziej się przyczyniają do rozwoju naszej gospodarki. W roku 2016 Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP będzie przyznana w kategoriach: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, START UP PL, Badania + Rozwój.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu oraz pełna lista instytucji zgłaszających firmy do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, znajduje się na stronie internetowej: http://www.prezydent.pl/kancelaria/nagroda-gospodarcza/

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Przedłużenie terminu zgłoszeń do 25 października 2016

Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem Technotalent 2016 i liczne pytania o możliwość przedłużenia terminu zgłoszeń ze strony uczestników, fundacja podjęła decyzję o zmianie terminu nadsyłania zgłoszeń do 25 października 2016.

Niezmiernie miło jest nam również poinformować o tym, że pula nagród w konkursie Technotalent 2016 powiększyła się o nową nagrodę specjalną - „Inspiracje 2016”! Nagroda ta została ufundowana przez markę Primacol. Każdy uczestnik/zespół bez względu na wybór kategorii głównej weźmie udział w rywalizacji o nagrodę „Inspiracje 2016” w wysokości 3000zł.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie konkursu: http://technotalenty.pl/konkurs2016/

Przedłużenie terminu zgłoszeń do 25 października 2016

Spotkanie finalistów i laureatów konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji

27 września 2016 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbyło się coroczne otwarte spotkanie finalistów i laureatów konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji. W spotkaniu wzięli także uczniowie oraz nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie otworzył Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Roman Kaczyński.

Podczas spotkania swoje projekty i plany na przyszłość zaprezentowała szóstka finalistów dotychczasowych edycji konkursu Technoalent:

 • Marcin Joka zdobywca nagrody głównej w konkursie Technotalent2015 w kategorii Biznes za projekt Cube&Code. Razem z zespołem zaprojektował robota edukacyjnego o nazwie Photon.
 • Paulina Staniszewska i Kamil Stysiak oraz zdobywcy nagrody głównej w Technotalent 2014 w kategorii Design za projekt – Elektryczny rower customowy.
 • Jan Godlewski zdobywca nagrody głównej w konkursie Technotalent 2015 w kategorii Design za projekt NUNO.
 • Dominik Brzozowski – Wyróżniony projekt uczniowski w konkursie Technotalent 2015. Projekt: Niewykorzystana moc baterii.
 • Mateusz Ołdytowski - konkurs Technotalent 2015. W kategorii Design projekt BLOKK otrzymał wyróżnienie.
 • Paweł Kochaniec - finalista konkursu Technotalent 2015 w kategorii Design. Projekt: Mobilne kojce dla cieląt.

Finaliści mieli okazje opowiedzieć o swoich dokonaniach i planach na przyszłość. Prezes Fundacji, Pani Jolanta Koszelew, przedstawiła działalność Fundacji, podsumowała dotychczasowe edycje konkursu i przekazała informacje dotyczące tegorocznej edycji konkursu Technotalent 2016.

W czasie spotkanie zaprezentowali się nowi partnerzy Fundacji: Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Park Naukowo – Technologiczny w Ełku, Unicell Poland oraz Izba Przemysłowo-Handlowa.

Spotkanie zakończyło się sesją networkingową, która była okazją o nawiązania bezpośredniego kontaktu laureatów konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji.

Spotkanie finalistów i laureatów konkursu Technotalent z Partnerami Fundacji

Już można się zgłaszać do Konkursu Technotalent 2016

Od poniedziałku, 12 września 2016 roku można zgłaszać swoje projekty i pomysły do III edycji Konkursu Technotalent. Zgłoszenia udziału przyjmowane są poprzez aplikację internetową do dnia 18 października 2016. Wypełniając formularz zgłoszeniowy kandydaci na zwycięzców w trzech głównych kategoriach konkursowych mogą liczyć na wygraną po 10 000 zł. Również uczniowie i ich opiekunowie mają szansę zdobyć dodatkowe nagrody.

Szczegóły na stronie http://technotalenty.pl/konkurs2016/

Zapraszamy do udziału w Konkursie Technotalent 2016.

Już można się zgłaszać do Konkursu Technotalent 2016

Konferencja prasowa

Z okazji inauguracji Konkursu Technotalent 2016 w dniu 12 września 2016 na Politechnice Białostockiej odbyła się konferencja prasowa, której celem było przedstawienie zasad udziału w konkursie oraz przedstawienie organizatorów i fundatorów nagród.

W konferencji udział wzięli:
Jolanta Koszelew - Prezes Zarządu Fundacji Technotalenty
Marek Siergiej - Przewodniczący Rady Fundacji Technotalenty
Tomasz Stypułkowski - Prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej
Krzysztof Ryczko - Dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku
Jan Zadykowicz - Wiceprezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
Mirosław Leśniewski - Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
Jan Godlewski - Laureat Konkursu Technotalent 2015

Kategoriami głównymi Konkursu Technotalent 2016 są: Technika, Technotalent Politechniki Białostockiej oraz Biznes. Uczestnicy mogą zgłaszać projekty zrealizowane, które powstały w ostatnich trzech latach i nie zdobyły nagród głównych w Konkursie Technotalent oraz w innych konkursach. Zgłoszony projekt powinien wykorzystywać nowoczesne technologie.

Nowością w tegorocznym konkursie jest kategoria Technotalent Politechniki Białostockiej skierowana do studentów i pracowników Politechniki. Jest to efekt dostrzeżenia przez uczelnię potrzeby wsparcia projektów naukowych i studenckich, które posiadają w sobie potencjał komercjalizacyjny.

Fundatorami głównych nagród w Konkursie Technotalent 2016 są:
Izba Przemysłowo – Handlowa – kategoria „Technika”
Politechnika Białostocka – kategoria „Technotalent Politechniki Białostockiej”
Narodowy Bank Polski – kategoria „Biznes”

Wszystkie informacje dotyczące konkursu Technotalent 2016 znajdują się na stronie konkursu: http://technotalenty.pl/konkurs2016/.

Konferencja prasowa Technotalent 2016

We wrześniu rusza trzecia edycja Konkursu Technotalent

Już od 12 września rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do udziału w Technotalent 2016. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Technotalenty. Celem konkursu jest identyfikacja oraz wsparcie osób i zespołów, które tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Główne kategorie konkursu Technotalent 2016 to: Technika, Biznes oraz Technotalent Politechniki Białostockiej. 12 września na stronie: http://technotalenty.pl/konkurs2016/ pojawi się formularz umożliwiający zgłoszenia zrealizowanych lub przyszłych projektów i koncepcji, które powstały w ostatnich trzech latach i nie zdobyły nagród głównych w konkursie Technotalent oraz w innych konkursach. Zgłoszony projekt powinien wykorzystywać nowoczesne technologie.

Więcej informacji na temat konkursu już wkrótce!

Konkurs Technotalent 2016